Děti hodovaly a překonaly i dospělé

30. 9. 2019 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video

Hustopeče se veselí i na podzim. V poslední zářijovou neděli proběhly ve Společenském domě Dětské hody, kde se ukázalo, že se na dechovku nemusí bavit jen dospělí. Program hodovního dne zahájila svatá mše v kostele sv. Václava. Odtud pak o půl třetí vycházel průvod čítající téměř dvacet dětí.

Dětské chase po celý den vyhrávala dechová hudba Palavanka a k zábavě místních dětí se přidala i přespolní chasa z Velkých Pavlovic, která se postarala o doposud nejsilnější ročník v návštěvnosti Dětských hodů.

„Celou organizaci má pod palcem dětský folklorní soubor Krajcárek a dopomáhá nám také hustopečská chasa,“ objasňuje vedoucí souboru Sabina Novotná. Ruku k dílu bez pochyb přiložili také rodiče, díky nimž měly děti nejen perfektně naškrobené a oblečené kroje.

Dětské hody se v Hustopečích konaly už popáté. „Dětské hody vznikly tehdy, když byly klasické hody přesunuty na měsíc srpen. Sv. Václav zůstal takový osamocený, tak jsme ho podpořili a tu tradici uchovali, ale v podobě dětských hodů,“ odtajňuje organizátorka Novotná.

Folklorní soubor Krajcárek se k tanci a zpěvu tradičních písní našeho kraje snaží přivést ty nejmenší. To však není vždy úplně snadné. „Máme velké věkové rozmezí, zhruba od tří do dvanácti let, takže starší pomáhají těm mladším, když už to umí,“ prozrazuje vedoucí.

-slam-

 

 

odebírejte přes RSS