Menu Hledat

Děti lovily perly v knihovně. Vyhrál Nguyen Tung Anh

15. 1. 2015 · 2 minuty čtení · 5 fotografí
Přečetly knížku, vyplnily pracovní list a za správné odpovědi získávaly perly. Takové soutěže se v roce 2014 zúčastnilo v městské knihovně téměř devadesát dětí. Nejlepším lovcem perel se stal devítiletý Nguyen Tung Anh, nasbíral jich více než osmdesát.
Třeťák Nguyen Tung Anh od února do prosince roku 2014 přečetl desítky knih, nepolevil ani o velkých prázdninách a ještě navíc ke každé vyplnil pracovní list. V projektu městské knihovny Lovci perel tak nasbíral 82 cenných kuliček a vyhrál první místo. Cenu si odnesl ve středu 14. ledna, kdy se konalo slavnostní vyhlášení soutěže.
Hodnotné ceny si však neodnášeli jen vítězové, ale spoustu dalších zdatných čtenářů, celkem se soutěže v hustopečské knihovně zúčastnilo osmdesát šest dětí. Projekt Lovci perel vymyslely knihovnice z Hradce Králové, vypracovaly i soutěžní otázky, které pak poskytly ostatním knihovnám.
„Jedná se o hru pro děti, při níž se čtení mění v dobrodružství a z práce s knihou se stává zábava. Vybrané dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel. Děti si vybíraly ze seznamu perlorodek, který se během roku postupně rozšiřoval. Za správně zodpovězené pracovní listy jim na jejich šňůrkách v knihovně přibývaly perly,“ vysvětlila princip soutěže knihovnice Jana Uverdorbenová.
Ve starší kategorii získala nejvíc perel a to dvacet devět Adéla Předešlá, druhé místo patřilo Michaele Berkové a na třetí příčce skončila Aneta Unverdorbenová.
V mladší kategorii byl vítězem Nguyen Tung Anh z více než osmdesáti perlami, po něm skončila Jitka Stritzlová s čtyřiceti sedmi kuličkami a třetí místo patřilo Monice Kořenkové.
Devítiletý vítěz se může chlubit i výborným umístěním v celostátním kole – mezi všemi dětmi z republiky skončil na 55. místě. „Někdy to bylo těžké, někdy strašně lehké. Kolik knih jsem přečetl, už si nepamatuju, bylo toho strašně moc a nejvíc se mi líbil Klub tygrů, pobřeží koster,“ svěřil se Nguyen Tung Anh.
Soutěž Lovci perel bude pokračovat i v letošním roce. Hustopečské knihovnice doufají, že druhý ročník naláká i více čtenářů.
Sledujte Hustopečský magazín č. 290, vychází v pátek 16.1.2015.
(Text a foto: Jana Rozková) 

Výsledky soutěže


Mladší kategorie


1. Nguyen Tung Anh (David)         82 perel


2. Stritzlová Jitka                   47 perel


3. Kořenková Monika            35 perel


4. Kořenek Tomáš                           34 perel


Starší kategorie


1.  Předešlá Adéla                            29 perel


2.  Berková Michaela             11 perel


3.  Unverdorbenová Aneta     10 perel


 [caption id="attachment_18311" align="alignnone" width="463"] O kulturní program se při předávání cen postarala Martina Ševčíková. Foto: Jana Rozková.[/caption]

[caption id="attachment_18313" align="alignnone" width="463"] Absolutní vítěz soutěže. V Hustopečích byl nejlepší, nasbíral 82 perel. Foto: Jana Rozková.[/caption]
odebírejte přes RSS
česky english deutsch