Děti pomohly s uspáváním broučků

11. 11. 2019 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Centrum volného času Pavučina si opět i po roce vzala do režie ukládání broučků k zimnímu spánku. Tradiční akce proběhla v pátek 8. listopadu a protože byly venkovní teploty ještě příznivé, přilákala spoustu dětí s rodiči.

Předtím, než se děti vydaly průvodem se zářícími lampiony v rukou a špekáčky v batůžkách do areálu nové Pavučiny, čekalo na ně krátké divadelní představení v podání broučků – maňásků. „Broučci si pro děti připravili velkou pohádku. Ona je velká v poměru k velikosti nám broučkům, ale k velikosti vás, dospělých, je to vlastně jen taková kraťounká malinká pohádečka. A je to pohádečka o velké medové krádeži!“ prozradila jedna z broučích herců, Beruška.

Po divadle broučci společně s dětmi zavolali broučkovou vílu. „Broučková víla nás s lampionovým průvodem pěkně odvede na Pavučinu, kde je teď spousta nově vysázených stromů, a my se pod ty stromy zakutáme a usneme si tam až do jara,“ přiblížila zimní spánek Beruška.

Na dvoře Pavučiny byl připraven ohýnek, u kterého se zpívaly ukolébavky broučkům a na kterém si děti snad naposledy v tomto roce mohly opéct špekáček, rohlík či jiné dobroty, které si přinesly s sebou.

-slam-

 

odebírejte přes RSS