Děti postavily pod kostelem archu

27. 1. 2020 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Plesová sezona v Hustopečích jede na plné obrázky a možností, jak mohou dospělí strávit kvalitní večer, je tak momentálně opravdu mnoho. Jak ale k zábavě v zimních měsících přijdou děti? Přesně na ty myslela místní farnost a v neděli pro ně uspořádala maškarní karneval s názvem Archa zvířat.


„Myslíme si, že už to s lidmi není tak, jak to bývávalo a Bůh možná zase sešle takovou potopu, jaká už byla, proto se chceme pojistit, kdyby ta potopa zase přišla, abychom byli na arše,“ vysvětlil výběr tematického zaměření karnevalu Petr Najman převlečený za slona.V patnáct hodin odpoledne začaly do sálu kostela proudit davy dětí v různorodých převlecích. Sálem se proháněli tygři, berušky, žirafy, gepardi, ale i princezny nebo hasiči. 

Přestože se téma karnevalu jasně týkalo především zvířat, zvířecí dress-code udán nebyl. „Děti samozřejmě nemusí přijít oblečené jako zvířátka, jsou tady i různé princezny, ale když budou mít zvířecí kostým, určitě to bude zajímavější a přispěje to k celému duchu tohoto dne,“ usmívá se organizátor Petr Najman.V půl čtvrté proběhlo uvítání všech zúčastněných masek, tancovalo se nejen na pódiu, ale i na place a nechyběla ani scénka, která měla za cíl přiblížit vznik zvířecí archy. 

Poté se dětem představila všechna zvířátka, která potřebovala jejich pomoc v podobě nošení potravy nebo šíření informací. Ta probíhala na jednotlivých stanovištích rozmístěných po celém kostele.

Po splnění všech úkolů se děti i dospělí přesunuli do sálu, kde si pro výhru mohl přijít každý, kdo si zakoupil lístek do tomboly zvané „Každý vyhrává“. Po celou dobu akce byla k dispozici také farní kavárna, kde se daly ukojit nejen tužby mlsných dětských jazýčků, ale také náročné požadavky dospělých. -slam-

odebírejte přes RSS