Děti rybařily, tatínkové radili

29. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma SportKultura

V sobotu 26. května pořádal místní rybářský svaz rybářské závody pro děti. U hustopečských rybníků se tak sešla čtyřicítka malých rybářů, kteří soupeřili v několika disciplínách.


Hlavní výhry čekají na ty, kteří chytí největší rybu, největší ušlechtilou rybu a nejvíc kusů ryb. Ryby jsme vysazovali, takže jich tu máme dost a děti určitě mají co chytat, uvedl předseda místní organizace rybářů Miroslav Dohnálek.

Původně jsme chtěli udělat i závody dospělých, v minulých letech to tak bývalo, ale protože jsme zjistili, že dospělí si sem raději zajdou v klidu mimo závody, tak to letos máme jenom pro ty děti. Ale pro ně teda děláme první poslední. Každý z nich si odnese medaili a nějakou cenu už jenom za účast, takže nikdo nebude zklamaný, vysvětluje Dohnálek.

Místní rybářský svaz letos plánuje úpravy areálu kolem rybníků. My ty rybníky máme v nájmu, stará se o ně i Povodí Moravy a letos právě společně s Městem Hustopeče a spolkem Všehoschopných plánujeme velkou akci, při které budeme obnovovat a čistit pramen Štinkavky tak, aby sem mohly rodiny s dětmi na krásné procházky. Už teď je to podle mě nejkrásnější místo v Hustopečích, tak se o něj musíme postarat, aby to tu bylo ještě hezčí, svěřil se Dohnálek. -nov-

odebírejte přes RSS