Děti se loučily s letní královnou

24. 9. 2019 · 1 minuta čtení · 24 fotografí · 1 video

Jak nejlépe přivítat nadcházející podzim? Přece na Křížovém vrchu! To moc dobře ví nejen zaměstnanci a přátelé Centra volného času Pavučina, ale také několik desítek rodin a dětí, které se zúčastnily tradičního Vítání podzimu.

Na začátku trasy, kterou tvořilo několik stanovišť, dostaly děti od víl amulet, kam jim po splnění úkolu na každém stanovišti lesní bytosti vložily svá kouzla pomocí fouknutí nebo zaříkávadla. Stanoviště byla velmi různorodá. Děti si tak mohly zkusit dostat se ze spár bludiček, pomoci nezbednému raráškovi s úklidem lesa, porazit hrůzostrašné loupežníky nebo malovat s elfem na papír pomocí přírodnin.

Kromě toho se děti mohly za odměnu povozit na koních, nebo si opéct nějakou dobrotu na ohni. „My máme na plakátech napsané, že si masoužrouti mají přinést svůj špkáček. Ale jinak tu máme vždy nachystané něco i pro ty, co úplně masoví nejsou. Ráno jsem předvařila brambory, které si teď na ohni jen dopečou, máme tu jablíčka i chleba – a to je podle mě naprosto luxusní menu!“ přibližuje gastronomickou sféru pořadatelka Ingrid Florusová.

Kolem páté hodiny byla na Křížový vrch tajným zaklínadlem přivolána Podzimní královna se svým koňským povozem a přebrala žezlo od Letní královny, která se uchýlila k zaslouženému odpočinku a spánku.

A protože podzimem akce Pavučiny nekončí, nýbrž začínají, můžeme se těšit hned na několik dalších událostí spadající pod jejich křídla. Typické akce, jako je Bramboriáda, listopadové Uspávání broučků nebo Halloweenská noc, chtějí zachovat, přibydou však i novinky. „Zkoušíme páteční semináře, budou probíhat pravidelně v pátek jednou za čtrnáct dní, a jsou to takové výtvarné semináře pro maminky s dětmi, maminky bez dětí, babičky, mládež, prostě pro kohokoliv, koho nadchne ta technika, která se bude zrovna ten daný týden dělat,“ prozrazuje Florusová.

-slam-

 

odebírejte přes RSS