Děti soupeřily se svými rodiči. Vyhráli všichni.

16. 6. 2020 · 2 minuty čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma Sport

Když se děti rozhodnou věnovat nějakému sportu, fungují rodiče většinou jako fanoušci, řidiči, doprovod a občas přispějí nějakou drobnou radou. Jak to ale vypadá, když se z rodičů stanou spoluhráči nebo dokonce soupeři? Na to jsme se byli s kamerou podívat v pondělí 15. června na turnaj Atletika pro celou rodinu na hřišti u Základní školy Komenského.


Závěrečné závody mladších a starších přípravek na konci sezony pořádá SK Atletika Hustopeče každý rok. V letošním roce však k aktivní účasti přizval i rodiče v rámci projektu Atletika pro celou rodinu, který jako podporu pohybové gramotnosti spustil Český atletický svaz v roce 2018. „Nejde o nějaké výkony, ale o ten pocit, že děti sportují se svými rodiči. Proběhly společné tréninky a jejich vyvrcholením je právě tento závod, kdy se utkají ve čtyřech univerzálních atletických disciplínách, kterými jsou slalomový běh, štafetový běh, skok z místa a hod pěnovým oštěpem,“ popisuje projekt jeho koordinátorka z Českého atletického svazu Dita Franková, která se na výkony hustopečských přijela osobně podívat.

Příležitost porovnat si síly se svými dětmi využilo osmnáct rodičů a touha vyhrát byla znát na obou stranách. „Za tu hojnou účast jsme velmi vděční, protože během té situace s koronavirem se nám klasické tréninky přerušily a některé děti pak už ani nenastoupily zpět. Nicméně i přesto se nám to tu hezky sešlo, máme krásné počasí a vlastně se takhle rozloučíme, protože přes prázdniny si dáme pauzu a na trénincích se sejdeme zase až v druhé polovině září,“ neskrývala radost z vydařené akce trenérka Michaela Houdková.

Hravé odpoledne s rodiči však bylo jen zpestření mezi probíhajícími závody. „Musím říct, že od prvního června máme každý víkend závody. Je to dost nahuštěné, protože se to opět rozjelo po tom útlumu, ale naše výsledky jsou více než uspokojivé. Padlo spoustu osobních rekordů, starší žákyně soutěží v družstvech a jednoznačně vedou v Jihomoravském kraji. V sobotu jsme byli s přípravkami na závodech družstev v Ivančicích, kde jsme po prvním kole skončili třetí, takže já jsem spokojená,“ chválí své svěřence Houdková.

Spokojené byly i rodinné týmy, které si z pondělního turnaje odnášely kromě protažených svalů i krásný pocit ze společně strávených chvil. „Děti si samozřejmě odnesou nějaké diplomy, dárečky, sladkosti, ale hlavně je strašně baví, že můžou soutěžit s rodiči a že třeba můžou být i lepší než rodiče. To je asi největší zážitek. A také vědomí určité sounáležitosti s klubem a zapojení rodičů, kteří by měli být v centru dění a nestát opodál,“ vyzývá Houdková. -nov-

odebírejte přes RSS