Děti soutěžily o postup do krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů

18. 5. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Ve čtvrtek 18. května bylo na Dopravním hřišti Lipová opravdu rušno. Konalo se zde okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. U dětí oblíbená dopravní soutěž se koná již řadu let.
O vítězství a postup do krajského kola soutěžilo 18 družstev ze škol patřících do okresu Břeclav. Na toto okresní kolo se tři družstva nominovala umístěním v oblastním kole dopravní soutěže, které se na Lipovce konalo již 5. května. Pořadatelem obou soutěží byl Odbor dopravy města Hustopeče. „Tím, že tato soutěž je spojená nejen se znalostí dopravních pravidel, bezpečností, ale i s první pomocí, tím je význam podobných soutěží obrovský,“ řekla starostka Hana Potměšilová.
Na Lipovce to žilo již od rána, kdy se děti seznamovaly s hřištěm, překážkovou dráhou a vymýšlely nejlepší strategii. „Na děti čekaly dopravní testy, otázky ze zdravovědy, jízda podle pravidel na dopravním hřišti a překážková dráha složená z deseti překážek,“ vysvětlil Jan Dufek z Odboru dopravy. „Jako doplňkovou disciplínu jsme vybrali práci s mapou,“ dodal Dufek. Děti se na soutěž připravovaly opravdu poctivě. „Jezdily jsme na kole, dělaly jsme si různé překážky, například z kamenů, a ve škole jsme procvičovaly testy,“ uvedla závodnice ze Sedlce. 
V kategorii starších se podařilo zvítězit družstvu ze Základní školy Nádražní. Děti ze Základní školy Klobouky získaly prvenství v kategorii mladších, v těsném závěsu za nimi skončili také žáci ze ZŠ Nádražní. Jde vidět, že systematická výuka na Dětském dopravním hřišti Lipová má skvělé výsledky. 

-ves- 


odebírejte přes RSS