Děti z Nádražky zpívají za Česko!

30. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 1 video

Projekt Schoolovision je inspirovaný světoznámou hudební soutěží Eurovision Song Contest. V letošním roce již probíhá jeho 10. ročník a děti ze ZŠ Nádražní jako jediné za Českou republiku dostaly nabídku, aby se jej zúčastnily.


Pořadatelem mezinárodní soutěže je Evropské centrální středisko pro eTwinning, které škole Nádražní udělilo oficiální certifikát "eTwinningová škola". Oceněné školy známku získávají za příkladnou práci v oblastech digitálních postupů a e-bezpečnosti, za inovativní a tvůrčí přístupy k pedagogice či za podporu společného učení členů sboru a studentů.

Soutěž Schoolovision je jeden z celoevropských projektů, které centrála pořádá. "Zapojené školy nacvičí libovolnou písničku v národním jazyce a natočí k ní videoklip. Některé školy přidávají k písničkám i titulky, aby bylo jasné, o čem děti vlastně zpívají," vysvětlila princip soutěže učitelka a vedoucí projektu Ivana Brabcová.

"My jsme si vybrali písničku Tři čuníci od Jaromíra Nohavici, protože mě velmi oslovil její text. Je to pozitivní písnička a dalo by se říct, že tak nějak koresponduje s myšlenkou eTwinningu, protože ti čuníci také obchází svět a šíří tu dobrou náladu a jsou takoví radostní," zdůvodňuje výběr soutěžní písničky Vladimíra Mráčková, která na ZŠ Nádražní vede pěvecký kroužek. 

Budoucí pěvecké hvězdy natáčely písničku ve studiu Hustopečské televize. Klip k ní potom v originálních kostýmech po celém městě. Hotový výtvor budete moci shlédnout na webu školy nebo na webu projektu Schoolovision.

Vyvrcholení klání proběhne v květnu, kdy budou ostatní zúčastněné země hlasovat pro podle nich nejpovedenější hudební a filmové zpracování videoklipu.

Kromě této soutěže se v letošním školním roce ZŠ Nádražní zapojila do dalších dvou projektů v rámci komunity eTwining: Malí koledníci a Reise mit. -nov-odebírejte přes RSS