Děti ze ZUŠky naladily Hustopeče na vánoční notu

29. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Všechny čtyři adventní neděle v Hustopečích jsou každý rok protkány hudbou. Adventní koncerty plné svátečních melodií k tomuto období patří stejně, jako tradice, že prvním z nich je vždy vystoupení dětí ze Základní umělecké školy.


V loňském roce děti vystupovaly pouze pro rodinné příslušníky, předloni dokonce pouze online. „Konečně jsme se mohli úplně normálně a běžně připravit. Bylo to náročné, jako vždy u takových akcí, ale všichni jsme se těšili z toho, že si můžeme zase zahrát a zazpívat,“ usmíval se spokojený ředitel školy Miroslav Brúček a dmul se pýchou nad svými svěřenci.

V neděli 27. listopadu se v zaplněném evangelickém kostele na Masarykově náměstí předvedli žáci všech hudebních oborů. Zazněly skladby vážné i populární. „Snažili jsme se o to, aby to bylo pestré, aby ta společná hodina tady měla ten správný náboj, což se, myslím, povedlo. Dokonce se nám podařilo, že se zde představily děti úplně ze všech ročníků,“ doplňuje Brúček.

Do Vánoc děti vystoupí ještě několikrát a v plánu jsou akce už i na další rok. „Ještě nás letos čekají tři besídky, protože máme hodně žáků .A moc se těšíme na únor, kdy plánujeme Koncert rodin, při kterém naše děti budou zpívat a hrát se svými rodiči. Jeden takový jsme uspořádali už před třemi lety a byl to ohromný zážitek jak pro nás, tak pro děti, tak se těšíme, že si to budeme moci zopakovat,“ pozval ředitel, který sám vystoupí se svou početnou rodinkou plnou skvělých hudebníků. -nov-

odebírejte přes RSS