Dezinfekce, roušky i štíty. Město Hustopeče řeší akutní problémy.

31. 3. 2020 · 2 minuty čtení
Téma Z města

Nouzový stav si i v Hustopečích žádá rychlé reakce a řešení akutních problémů. V posledních dnech se podařilo zajistit:

Město objednalo u Čepra 540 litrů dezinfekci anticovid, kterou bude dále distribuovat především do zdravotnických zařízení, obchodů, veřejných budov, školek, úřadů apod. Dnes jsme dostali darem 25 litrů tohoto prostředku také od Pavla Juráka, kterou hned posíláme dál našim lékařům. 

Hustopeče se zapojily do iniciativy Kyjovsko, Břeclavsko a Hodonínsko – bojujeme proti koronaviru. Skupina šikovných dobrovolníků tiskne na 3D tiskárnách ochranné štíty především pro zdravotníky, ale také pro pečovatelky a pečovatele, šijí také roušky pro zdravotnická zařízení. Skupinu založil Marcel Mazáč, původem z Hustopečí. Dnes již lékaři v soukromých ordinacích v Hustopečích i v naší nemocnici používají tyto štíty, které dostávají zcela zdarma. Pomáhají jednotlivci, firmy i obce. Město přispělo 20 tisíc korun na nákup tiskové struny. Tím zajistí dobrovolníkům výrobu asi na jeden týden. Z hustopečských firem se zatím přidaly MCS plus a Graweb. Děkujeme všem, kdo pomáhají.

Úřednice MěÚ pokračují v šití roušek. Více jak 1000 roušek ušily pro potřeby zdravotníků a občanů díky průmyslové lince umístěné v kulturním domě v Boleradicích. Velké poděkování patří městysu Boleradice, panu Majerovi za materiál a půjčení šicích strojů a panu Bílkovi za obědy pro šičky.

V rámci občanské iniciativy Hlídačka, kterou město Hustopeče zřídilo prakticky okamžitě po vyhlášení nouzového stavu, se zvyšuje poptávka po službách pro seniory a maminky s dětmi. Za dobu existence skupiny se podařilo shromáždit dostatek dobrovolníků, kteří jsou teď plně k službám. Koordinaci pokrytí dobrovolíky má na starost Sociální odbor města Hustopeče. Všem zapojeným děkujeme za vzájemnou pomoc.

V úterý ráno proběhla revize městského rozhlasu a výměna baterií v některých hlásičích. Dále jsme nechali prověřit možnost napojení rozhlasu na jiná média, což museli ogaři z Valašska vyzkoušet. Tučný byl první v playlistu. Tím vysvětluji ranní country minutku. Baterie v hlásičích se musí dobíjet, proto dnes nebude v 17 hodin hlášení.

Děkujeme všem, kteří pomáháte.

Hana Potměšilová
starostka

odebírejte přes RSS