Diváci podpořili kino a mohlo se začít promítat

14. 5. 2020 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video

Velkého svátku se ve středu 13. května dočkali filmoví nadšenci. Kino Hustopeče po dvou měsících opět zahájilo provoz. Stejně tak i kinokavárna. Z bezpečnostních důvodů si však zážitek z kávy či něčeho dobrého k zakousnutí nemůžete dopřát spolu s filmem. Návštěvníci kina se však přísnými opatřeními nedali odradit. 


S mírnými obavami o zájem ze strany diváků otevřelo své brány hustopečské kino, které se nařízením vlády uzavřelo před dvěma měsíci. Milovníci filmů však nezklamali. Padesátka z nich podržela provozovatele hned první večer a dala naději, že se promítání filmů v Hustopečích podaří rozjet a dohnat ztráty. A to i přesto, že nových filmů se v kinech hned tak nedočkáme. 

 „Zatím saháme po těch starších titulech, protože nové premiéry jsou zastaveny a my stejně jako diváci netrpělivě čekáme, až nám distributor pošle třeba očekávané 3Bobule nebo Šarlatána. Bohužel to však vypadá, že to bude až v letních měsících. Prozatím tedy promítáme ty starší filmy jako V síti, Sviňa, Vlastníci, takže filmy, které jsme již jednou promítali a měly u diváků ohlas. Proto doufáme, že se na ně přijdou podívat znovu, někteří možná teprve teď poprvé,“ doufala ještě před prvním promítáním vedoucí kina Martina Ondrová

Jak se ukázalo, i starší filmy, které si svou premiéru odbyly ještě před pandemií však stále táhnou a diváky neodradí ani přísná bezpečnostní opatření. „Omezení jsou taková, že s kapacitou kina jsme nyní na 62 místech. Sál je rozmístěn tak, že každá druhá řada je volná, sedí se po dvojicích s rozestupem jednoho místa. Samozřejmě se nesmí během promítání nic jíst ani pít a diváci by měli mít i roušky. Celý provoz je omezený, promítáme od středy do neděle vždy jednou denně,“ popsala situaci Ondrová.

Prostory kina, kde si diváci zpříjemňovali chvíle před nebo po představení v oblíbené kinokavárně zejí v době promítání prázdnotou. Kavárna funguje pouze přes den a v omezeném režimu.

„Vzhledem k nařízení vlády nemůžeme uvnitř budovy nic prodávat, takže nemá cenu, aby kinokavárna byla v době promítání otevřená. Nicméně otevřeno máme každý den od 9.30 do 17 hodin a jedeme v režimu všechno s sebou. V případě hezkého počasí máme připravenou i zahrádku. Pečeme tak tři dorty denně a v nabídce máme i oblíbené polévky, takže i mimo promítání kina se sem mohou návštěvníci zastavit,“ pozvala provozovatelka Alena Wetterová. 

Přestože si místní už zvykli na spojení kina a kinokavárny a vstupní prostory i opatření na první pohled připomínají válečný stav, na samotném zážitku z filmu to nic neubírá a leckteří ocení i návrat již jednou promítaných filmů.

Program a předprodej vstupenek najdete klasicky na webu kina. „My bychom byli nejraději, kdyby si diváci kupovali vstupenky online na webu www.kinohustopece.cz. Ale samozřejmě pokladna funguje a je otevřená hodinu před každým promítáním, jak jsou diváci zvyklí,“ uzavírá Ondrová a s očividnou úlevou sledovala, jak diváci po představení odchází z kina s úsměvem na rtech. 

Trocha kultury už je opravdu potřeba... -nov-

odebírejte přes RSS