Diváci se bavili Mezi nebem a zemí

5. 4. 2023 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Nedělní šňůru kulturních událostí v našem městě zakončilo večerní představení ochotnického souboru Prkno z Veverské Bítýšky. Jejich tvorbu už naši diváci mohli vidět v loni na podzim, kdy se předvedli v rámci Šmardova sousedského divadla s představením pro děti. 


Právě pohádky jsou poměrnou novinkou v jejich repertoáru. Jejich hlavním revírem jsou totiž hlavně komedie.„Přijeli jsme sem s komedií Mezi nebem a zemí, se kterou jsme uspěli na několika divadelních přehlídkách, postoupili jsme až na Krakonošův divadelní podzim, což je pro amatéry z venkovského divadla něco jako nominace na Thálii,“ neskrývá radost jeden z protagonistů představení Jaroslav Hemala.

Divadelní hra je zaměřená na mezilidské vztahy. Zábava nastává v momentě, kdy se k již zesnulému manželskému páru, kteří se stali duchy, nastěhují do domu mladí manželé v očekávání dítěte. „Jsou tam různé další postavy, celé je to pěkně propletené a myslím, že je to zajímavé představení i tím, že se po tom jevišti musíme pohybovat tak, abychom se nepotkali, protože oni se nemohou vyhnout duchovi, že,“ směje se prekérní situaci na jevišti Hemala.

Někteří herci už měli tu čest hustopečské publikum poznat. Tehdy však diváky tvořilo především dětské osazenstvo. „Oni na tu pohádku přišli i dospěláci, takže je pěkné, že lidi tady mají rádi divadlo a hrajete tady divadlo, což je důležité, takže lidi jsou zvyklí zajít si na představení. Hlavně je tady krásný sál, dobře se tu zatemní a je nám tu příjemně,“ pochvaluje si herec. „Snad jsme vás, pokud jste na přestavení byli, nezklamali, představení jste si užili a smáli jste se,“ doufá Hemala.

Vypadá to, že o ochotnících z Veverské Bítýšky v našem městě ještě uslyšíme. Nepotrvá dlouho a objeví se u nás s dalším představením. „My jsme tady slíbili, že přivezeme další pohádku, takže začneme zkoušet a v květnu, nejpozději v červnu, bychom chtěli mít premiéru další pohádky ‚O kulišákovi‘, kterou bychom sem chtěli přivézt nejlépe na podzim, potěšit diváky a dodržet slib, že příště dojedeme s další pohádkou,“ těší se herec Jaroslav Hemala. -slam-

odebírejte přes RSS