Diváci v dešti hledali Skečmenův humor

22. 8. 2022 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video

Na otázku, jak zaručeně přivolat po dlouhých letních horkých dnech déšť, už hustopečští znají zaručenou odpověď: stačí naplánovat zájezdové divadlo na M-klubu pod ořechem! Nepříznivé deštivé počasí překvapilo diváky komedie Skečmen přesně jako vloni, kdy scéna patřila Petru Štěpánkovi a Zlatě Adamovské. I tentokrát však diváci projevili velkou oddanost a zájem o kulturu a představení Romana Zacha s úsměvem přečkali pod deštníkem a v pláštěnkách.


Dlouhán Roman Zach, kterého můžete znát především z televizních seriálů, přijel bavit publikum do Hustopečí. Přivezl s sebou představení Skečmen, kdy je součástí hojná interakce s diváky. „Bylo to trochu složitější, protože nebylo úplně hezky. Já jsem zvyklý, že diváky vidím, tady jsem měl tmu a viděl jsem je až v momentě, kdy jsem k nim chodil, ale byli stateční,“ pochvaluje si herec Zach.

Celé představení patřilo pouze jemu a jeho vtipným glosám problémů všedních dnů, se kterými se může potkat kdokoliv z nás. Především však lidé v manželství, s dětmi na krku. Historky byly natolik věrohodné, že by si nejeden myslel, že pramení přímo z hercova života. „Já jsem si ještě donedávna myslel, že mám vždycky říkat, že to jsou moje historky, nebo naše společné s Lubošem Balákem, ale po tom, co představení viděla po dlouhé době moje žena, mi řekla, abych se od toho trochu distancoval. Takže samozřejmě žádná z těch historek se netýká mě, to jenom té postavy Skečmena, ale pravda je taková, že mám děti ve stejném věku a občas je to boj,“ směje se Zach.

Roman Zach pomocí skečů vtahuje diváka do života člověka, který ztratil humor a myslí si, že ho stále má. Sám jej vnímá jako ukázku toho, že můžeme být kýmkoliv, třeba vtipálkem, přestože vtipní absolutně nejsme. „Je to představení o člověku, který rekapituluje svůj dosavadní život a nebojí se hrabat v bahně a mít u toho ještě diváky, to mě strašně baví, když si ze sebe někdo dělá srandu, a ještě když ví, že se hrabe v tom bahně – a o tom je Skečmen,“ přibližuje představení herec. Déšť diváky nezahnal domů, ani neutlumil jejich žízeň. Po celou dobu představení tak mohli ochutnat některé z výborných hustopečských vín. Ochutnávky se nezdržel ani herec Zach. Mezi nejoblíbenější odrůdy zařadil Neuburské, Veltlín, Ryzlink i Sauvignon. „Já už jsem tady Hustopečích dva dny a už mám v autě hodně vín od různých vinařů, hlavně suché bílé,“ raduje se herec z návštěvy vinařského města.

-slam-

 

odebírejte přes RSS