Menu Hledat

Divadlu Boleradice začíná nová sezona. Program zde

28. 8. 2014 · 3 minuty čtení
Vážení a milí diváci a příznivci Divadla Boleradice,
dovolte nám, abychom vám co nejsrdečněji poděkovali za vaši přízeň a podporu v uplynulé sezóně. Vašich sympatií si velmi vážíme a pevně věříme, že zvolené tituly nadcházející sezóny naváží na vše dobré a úspěšné z doby předchozí.
K prvním zářijovým představením bude patřit repríza Popelky aneb Pohádky z babiččiny truhličky, kterou hrají mladí členové divadelního spolku. Známá pohádka převyprávěná a upravená Vlastimilem Peškou jistě potěší malé i velké diváky.
Samozřejmě se můžete těšit na další představení čertovské komedie pro dospělé – Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy. Naši herci se s ní zúčastnili krajské  přehlídky Hanácký divadelní máj, kde získali řadu ocenění, ale hlavně  postup na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou, kde budou již po osmnácté reprezentovat nejen Boleradice, ale celou jižní Moravu.
První novinkou, kterou chystáme, je zapojení do celoevropského projektu nazvaného Noc divadel - European Theatre Night. Ten prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. První ročník Noci divadel v České republice proběhl loňský rok. Letos jsme se rozhodli připojit také my. Společným tématem druhého ročníku, který připadne na 15. listopad, byl vyhlášen Rok české hudby.
Noc divadel v Boleradicích bude mít následující program:
  • 18,00 – 18,50                     Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky -  DS Boleradice
  • 19,00                                       Společný potlesk (celoevropská akce)
  • 19,00 – 20,00                     Prohlídka budovy (jeviště, herecké šatny, sklady, technické zázemí, možnost fotografovat se v kostýmu atd.)
  • 20,30 - 22,30                      Tlustý prase  -DS FOOR Hustopeče – komorní představení. Tragicky hořká komedie o vztahu dvou lidí, kteří se snaží vybojovat si místo pro svou lásku ...
  • 22,30 –24,00                      Posezení s herci při hudbě, písničkách, videoprojekce apod.
V předvánoční době chystáme vám, našim divákům, malý dáreček v podobě vánočně laděného programu s pracovním názvem Půjdem spolu do Betléma. Co bude jeho obsahem zatím neprozradíme. Nakonec, má to být dárek. A na jeho rozbalení je ještě čas. Snad jen sdělení, že vedle členů domácího divadelního spolku bude účinkovat cimbálová muzika Primáš.
Adventní čas vám dále chceme zpříjemnit úspěšnou hrou o životních osudech Jana Jakuba Ryby, autora České mše vánoční. Drama Noc pastýřů máme na repertoáru už šest let, což dokazuje jeho diváckou oblíbenost a úspěšnost.
Událostí divadelní sezóny 2014/2015 bude, jak doufáme, březnová premiéra Divé Báry. Milan Uhde a Miloš Štědroň zvolili společně s dalším hudebním skladatelem Leošem Kubou, námět z české literatury - Divou Báru Boženy Němcové. Autor textu Milan Uhde se mimo jiné inspiroval i tragickými osudy samotné autorky, kterou celoživotně provázela netolerance, strach a nepochopení. Výsledkem je velké drama, ve kterém Bára bojuje za právo na svobodnou existenci a na štěstí. Můžeme se tedy těšit na hluboký příběh doplněný hudbou a zpěvem. To vše pod režisérskou taktovkou Aleny Chalupové.
Naše jeviště bude patřit i hostujícím souborům z Brna, Přerova, Kroměříže, Veverské Bítýšky, Brněnce, Hodonína, Němčic nad Hanou, Napajedel. Z jejich her jsou již tradičně sestaveny dvě řady předplatných: Rodiče s dětmi do divadla a Jarní předplatné.
Rezervaci vstupenek jednotlivých představení nebo předplatného můžete provést už teď na webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz nebo osobně každou středu a pátek od 18 do 19 hod v pokladně divadla. Na stránkách divadla najdete i programovou brožuru pro celou sezónu. Dovolujeme si vás také upozornot, že došlo ke změně telefonního čísla do divadla - správné číslo je 723 666 153
Věříme, že vás připravované tituly zaujmou a že splní vaše nároky. Moc bychom si přáli, abyste se vy, naši diváci, těšili na návštěvy divadla, jako se my těšíme na vás.
 Iva Kahounová, předsedkyně spolku a Jiří Janda, jednatel spolku 
PROGRAM KE STAŽENÍProgram 2014-2015 (0)
 
odebírejte přes RSS
česky english deutsch