Diváky rozesmáli Křemílek a Vochomůrka

17. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
V neděli odpoledne se z hustopečského kina ozýval hlasitý dětský smích. Vyprodaný sál přijal pozvání zlínského divadla Scéna, které přijelo s Křemílkem a Vochomůrkou. 


Profesionální soubor se v Hustopečích představil poprvé a ihned si získal srdce malých i velkých diváků. „Naše divadlo vzniklo před asi jedenácti lety a přestože je nás stálých členů poměrně málo, tak máme širokou základnu hostů třeba z Městského divadla v Brně. Zaměřujeme se na klasická české pohádky a večerníčky,“ představila soubor ředitelka divadla Hana Mrázková.

Ve své tvorbě se divadlo zaměřuje především na klasické české pohádky, do kterých se děti snaží vtáhnout. „Všechna představení připravujeme tak, aby byla interaktivní, protože dětem se to takto líbí, a proto, že to jsou pro ně kamarádi, které znají a intuitivně na postavy pokřikují, chtějí se zapojit,“ podělila se o svou zkušenost.

Při svých výjezdech po celém Česku jsou herci překvapeni tím, jak dobře děti příběhy znají navzdory trendu moderních animovaných filmů.  

Divadlo Scéna se pro velký úspěch do Hustopečí jistě brzy vrátí. Do té doby je můžete vidět i jinde. „Některé pohádky máme online na Dramoxu, pravidelně každý víkend hrajeme u nás ve Zlíně a jinak vyjíždíme do celého Česka, tak jsme rádi, že jsme se mohli seznámit i s vašimi diváky,“ usmívala se Mrázková. -nov-

odebírejte přes RSS