Diváky v kinosále pohltil jazz a swing Ondřeje Havelky

24. 1. 2024 · 1 minuta čtení · 1 video
Plánovaný novoroční koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers byl vyprodaný během několika málo dní, proto se pořadatelé rozhodli požádat úspěšný swingový orchestr o další termín. Podařilo se jej najít v ten samý den o pár hodin dříve, a tak se jazzové melodie rozléhaly sálem kina po celou neděli 21. ledna.


V době nespočtu moderních hudebních žánrů je až zarážející, jaké oblibě se těší hudba minulého století. „Já se tomu vlastně nedivím, protože ta naše muzika je prostě krásná, harmonicky bohatá a plná energie. Soudobá hudba postrádá něco, díky čemu si ji lidé osvojí, a to je zapamatovatelná a chytlavá melodie. Navíc my hrajeme opravdu ty nejlepší kousky své doby, které už se v minulosti osvědčily, takže o to to máme možná snazší. A když se k tomu všemu přidá komorní atmosféra takového sálu, jaký máte tady v Hustopečích, tak to nemůže nevyjít, to vás prostě celé dokonale pohltí,“ pochvaloval si známý zpěvák, muzikant, tanečník, ale také režisér či herec Ondřej Havelka, který svůj bigband založil už v roce 1995.     

Osobnost Ondřeje Havelky a propracovaná dramaturgie představení je zárukou skvěle stráveného večera, což se potvrdilo i v Hustopečích. „My velmi rádi improvizujeme při svých představeních. A když se to u diváků osvědčí, tak to přidáme do stálého scénáře. Ale stále dbáme na to aby to i vypadalo jako improvizace, protože to je něco, co se divákům strašně líbí. Díky tomu mají pocit, že byli součástí zrodu něčeho nového, což je pravda. Ta souhra s diváky musí fungovat a tady v Hustopečích se to podařilo v obou koncertech, z čehož máme radost, a proto to také děláme,“ usmíval se spokojený frontman.

-nov-
 
Foto: -slam-

odebírejte přes RSS