Dlouho plánovaná rekonstrukce městského stadionu je na dohled

24. 10. 2019 · 2 minuty čtení · 1 video

Areál Městského stadionu v Hustopečích je již mnoho let v neutěšeném stavu, proto byl vypracován projekt jeho obnovy. „Komise, která se tímto projektem zabývá, se schází minimálně třetím rokem, jsou tam zastoupeni fotbalisté, tělovýchovná jednota i město, protože se to týká majetku města,“ vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta.Stadion v současné době nejvíce využívá Fotbalový klub Hustopeče. „Obnova hrací plochy je nevyhnutelně nutná, protože v případě větších dešťových srážek na hřišti stojí kaluže a je víceméně nehratelné,“ posteskl si předseda klubu Jaroslav Šebesta. Podstatné zlepšení podmínek tréninku by rekonstrukce měla přinést také Sportovnímu klubu Atletika Hustopeče. „Rekonstrukcí se opraví povrchy, to znamená dráha, která původně byla škvárová, dneska už bychom mohli říct hlinitoškvárová, dostane umělý povrch. Na rovince bude šest drah, na obvodu 4 dráhy. Oba dva oblouky se změní v technické sektory, bude tady koule, disk, oštěp, skok do výšky a skok daleký,“ popsal budoucí podobu sportoviště trenér Atletiky Zbyněk Háder.
Na financování nákladných veřejně prospěšných projektů se hledají dotační zdroje. „Žádost o dotaci bude podávat tělovýchovná jednota, protože takto byla vypsána výzva ministerstva, mohou se zapojit pouze spolky nebo města nad 10 tisíc obyvatel. A protože to je majetek města, na posledním zastupitelstvu jsme se dohodli, že spolufinancování této akce, které bude asi 10 milionů, zaštítí město,“ uvedl místostarosta a pokračoval: „žádost o dotaci už jednou kladně dopadla, ale nepodařilo se zajistit spolufinancování, proto se dotace musela vrátit. Projekt se upravil, zreálnil a věřím, že nyní má šanci.“ Dotace by měla uhradit 70 procent nákladů, celkem by opravy měly stát přes 33 milionů korun. Realizovány však budou pouze v případě získání příspěvku, hotové by měly být do konce roku 2020. Majetek, který touto investicí vznikne, přejde na město Hustopeče.
V dalších letech by měly být vybudovány nové kabiny a zázemí pro sportovce, které by kapacitně mělo dostačovat fotbalistům i atletům. Rekonstruovaný stadion však nebude sloužit jen jim. „Předpokládám, že pokud tady vznikne něco, co bude pěkně vypadat a bude použitelné, rádi si sem přijdou zasportovat i žáci a studenti hustopečských škol a věřím, že přibyde i veřejnost,“ těší se Bořivoj Švásta.

-kam-


odebírejte přes RSS