Dnem koní odzvonilo nejen jezdeckým kroužkům

29. 5. 2023 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport
Konec školního roku se nezadržitelně blíží a s ním i konec všech kroužků na Centru volného času Pavučina. Ten nejoblíbenější, jezdecký kroužek, zakončil společné chvíle Dnem koní.


Program plný jezdeckých dovedností trval přes dvě hodiny a byl prozářen sluncem i úsměvy dětí. „Ukážeme tu všechno, co jsme se během roku naučili. Starší holky zatančí s koňmi čtverylku, děti budou jezdit jízdu zručnosti, při které budou překonávat různé překážky, budeme soutěžit a letos jsme i popřáli naší nejstarší kobylce Roxaně,“ usmívala se nadšená vedoucí jezdeckých kroužků Simona Jakubčíková.

Chovatelské kroužky na Pavučině jsou zaměřené na hobby ježdění a péči o zvířata, proto byly pro některé děti  jízdy zručnosti první zkušeností se závodním ježděním. „My nejsme sportovní stáj, ale chovatelé. Takže u nás si děti k tomu závodění jen tak přičichnou a rozhodnou se sami, co a jak dál. Někteří zůstanou a pomáhají nám, když jsou starší, s pořádáním táborů,“ prozradila Jakubčíková.  

Atmosféra v jízdárně byla perfektní, a proto se ani nedivíme tomu, že právě jezdecké kroužky jsou tak oblíbené. „Máme plno. Na kroužky, na tábory, na všechno. A je to fajn, děti to baví a nás taky,“ řekla spokojeně. -nov-. -slam-

odebírejte přes RSS