Dnešním dnem začala poslední vlna rozvolňování opatření

25. 5. 2020 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Téma Z města

Od pondělí 25. května začne dlouho očekávaná i obávaná poslední vlna rozvolňování bezpečnostních nařízení. Co všechno je od dnešního dne možné a kam si můžeme zajít?

Při pobytu venku není nutné nosit roušky, pakliže jste od ostatních vzdáleni minimálně dva metry. Naopak nasadit ji stále musíme v MHD a ve všech vnitřních prostorách. Výjimku mají pouze školy a školky. S rouškou tedy stále musíte na Městský úřad Hustopeče, poštu, do obchodů, restaurací i na sběrný dvůr.

V pondělí otevřou vnitřní prostory restaurací, kaváren, barů a dalších provozoven stravovacích služeb. Otevřít mohou nově i stravovací zařízení v nákupních centrech. Jídelna ZŠ Komenského má stále zavřeno, vaří jen pro své žáky.

Hromadné akce je možné pořádat s maximální účastí 300 osob v jeden čas na jednom místě, což se týká i provozovatelů kin, divadel i komorních koncertů.

Dětské letní tábory se budou moci v Česku konat už od 27. června. I zde se počítá se stropem tří set účastníků, u stanových táborů jde jen o stovku lidí. 

Otevřít mohou hotely, krytá i nekrytá koupaliště, sportoviště, sauny a wellness centra. Krytý bazén Hustopeče bude otevřený dle běžné otevírací doby.

Své služby mohou opět nabízet taxislužby či tetovací salony za dodržení hygienických opatření.

Povoleny jsou návštěvy v sociálních a zdravotnických lůžkových zařízeních. Za jedním klientem ale mohou přijít maximálně dvě osoby na jednou. Těm bude při vstupu změřena teplota. Povolení platí i pro lůžková oddělení Nemocnice Hustopeče.

Na dobrovolné bázi je povolena osobní přítomnosti žáků 1. stupně základních škol na výuce. Nadále bude pokračovat i distanční výuka. -nov-

odebírejte přes RSS