Do Cipísku do herny i za výtvarkou

3. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
První patro Městské knihovny Hustopeče je uzpůsobeno maminkám s nejmenšími dětmi. Kromě herny a kuchyňky je zde k dispozici i větší sál, do které se po pauze vrátily organizované aktivity - každý čtvrtek jsou maminky zvány na výtvarné dílničky.


Po dvouleté pauze zaviněné Covidem se do mateřského centra Cipísek v prvním patře knihovny vrátily organizované aktivity pro maminky s dětmi předškolního věku. Dříve se tu cvičilo a tančilo, nyní se v útulných prostorách tvoří. „Ty prostory nejsou až tak velké, že by se tu dalo ve velkém cvičit či tančit, proto jsme uvítali, když se nám ozvala jedna paní s tím, že by pro maminky s dětmi organizovala výtvarné dílničky. A jsme za to rádi, dětem i maminkám se to líbí,“ říká knihovnice Jana Unverdorbenová.

Program dílniček je naplánován na každý měsíc. Konají se každý čtvrtek od 10 hodin dopoledne a není nutné hlásit se předem. Za drobný poplatek děti dostanou veškeré pomůcky a výsledný výtvor si odnesou domů. „Když dílničky skončí, můžou tu maminky zůstat a pohrát si v herně, pokud mají zaplacený poplatek,“ vysvětluje knihovnice. 

Centrum Cipísek je maminkám k dispozici i mimo výtvarné dílny. „Otevřené jsou mimo úterý každý všední den od 8:30 do 11:30 a od 12:30 do 17 hodin,“ doplňuje Unverdorbenová.

Podrobný rozpis dílniček a další informace najdete na webu knihovny. Vítané jsou další dobrovolnice, které by byly ochotné nabídnout nějakou aktivitu. -nov-

odebírejte přes RSS