Do Hustopečí se sjely jogínky ze širokého okolí

18. 4. 2023 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport
Sportovní hala byla po celou sobotu v obležení žen. Třetí ročník Jógobraní přilákal přes sto třicet jogínek, které si přišly protáhnout své tělo, zklidnit mysl a zacvičit si s lektory, na jejichž lekce by se běžně nedostaly. 


Jógový festival byl tvořen devíti lekcemi různých stylů, na programu byla například ashtanga jóga, jóga zaměřená na čakry nebo fyzio jóga. A zájem o festival stále narůstá. Organizátorka akce, Aneta Pavliňáková, byla velmi vděčná za zájem účastnic: „Stále jich přibývá a jsem za to neskutečně vděčná, moc za to děkuji, ten zájem ještě teď v průběhu posledního týdne obrovsky vzrostl. Pro mě je to velký zázrak a moc si vážím toho, že ženy chtějí přijít, zacvičit si a být součástí jógobraní."

Letošní ročník byl v pořadí třetí a jádro festivalu se nemění. Zájemkyně se tak mohly opět těšit na veganský oběd z plotny Good Karmy nebo na ministánky s jógovými pomůckami, kosmetikou či šperky. Přesto organizátorka opět přišla s několika novinkami, které celou akci pozvedly na další úroveň. Jedním z nich byla například možnost vyzkoušet si metodu Access Bar, což je metoda, která se zabývá uvolňováním bloků a omezení, které jsou uloženy v našem vědomí. „Pak je tady Anetka Ortiz, která maluje rituální malby na obličej a spolupráci jsem navázala tentokrát s Decathlonem, který věnoval nádherné dárečky, za což moc děkuji, každá účastnice dostala obrovský uvítací dar na začátku a vážím si toho,“ projevuje vděčnost Pavliňáková.

Povedená akce vybízí k otázce, zda není jeden festival takového formátu v našem městě málo. K tomu by si však jogínka Pavliňáková musela pravděpodobně přizvat další pomocníky. „Uvažovala jsem o tom, ale myslím, že rodina by mi to asi nedovolila, protože je to časově velmi náročné. Tím, že jsem jediný organizátor, tak to sebere opravdu spoustu hodně času, ale mě to baví, takže jsem moc ráda, že to můžu organizovat,“ směje se Aneta Pavliňáková a těší se na další ročník. -slam-

 

odebírejte přes RSS