Do konce prázdnin bude cyklostezka hotová

7. 5. 2020 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města

Do konce prázdnin by měla být kompletně hotová cyklostezka, která od Základní školy Komenského plynule navazuje na již dokončenou část a cyklisty navede k Základní škole Nádražní, na nádraží k novým cykloboxům a na druhou stranu kolem krajské komunikace až po ulici Vrchlického. V příštím týdnu přijde na řadu asfalt a chodci se tak kolem supermarketu Coop na Bratislavské ulici musí připravit na další omezení.


Teprve koncem února se rozjely stavební práce na druhé části cyklostezky, která od Základní školy Komenského navazuje na již dokončenou část. „Cyklostezka dvojka navazuje na jedničku, která začíná od Starovic po Žižkově ulici a skončila na ulici Tábory. Od budovy Základní školy Komenského navazuje nový úsek parčíkem na Masarykově náměstí mezi bytovými domy k ulici Bratislavská, kde se rozděluje jednak zpět na Brno a jednak k vlakovému nádraží a Základní škole Nádražní,“ popisuje trasu místostarosta Bořivoj Švásta.

Díky svižnému tempu stavební firmy byly již minulý týden zpřístupněny chodníky a frekventované přechody pro chodce na Bratislavské ulici a nyní se čeká na položení asfaltu. „Máme tady takové přechodné období, protože asfaltovat se bude příští týden a protože vše je tu již připravené, tak by se tudy mělo procházet opatrně, především u přechodů. Je to nepohodlné hlavně pro vozíčkáře, ale příští týden to bude již zapravené,“ vysvětluje investiční technik Radek Krušina.

Chodci tak minimálně dva dny musí počítat s omezením vstupu. Aby byla cyklostezka kompletně hotová, zbývá však počkat na přeložení kabelů u Základní školy Komenského. „Kdyby se podařilo firmě E-On přeložit ty kabely už teď v jarních měsících, tak bychom vše měli hotové v květnu. Bohužel se to nepodařilo, protože oni mají termín té překládky dokonce až do října. Nicméně nám přislíbili, že to udělají nejpozději do července, takže nám už potom nebude nic bránit v dokončení posledního úseku u školy Komenského a do konce prázdnin bude hotovo kompletně vše,“ dodává Krušina.

Celých 85% nákladů ve výši 7,3 milionu korun pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Hned jak bude hotovo, začne se i výsadbou zeleně, která bude obě části cyklostezky lemovat. Chybět nebudou keře, stromy ani kvetoucí rostliny. -nov-

odebírejte přes RSS