Do konce roku se v Hustopečích otevře nová prodejna Coop

3. 6. 2022 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Do konce roku by v Hustopečích mělo vyrůst nové nákupní centrum Coop. Jak bude vypadat a co zákazníkům nabídne, o tom jsme si povídali s ředitelkou Jednoty Coop, spotřební družstvo v Mikulově, Zuzanou Petákovou Kormanovou.


Na konci loňského roku byla uzavřena původní prodejna Coop na Bratislavské ulici. Začátkem roku došlo k její demolici a dnes už jsou na staveništi vidět základy zbrusu nové budovy. Nový obchodní dům v Hustopečích je největší investicí Jednoty Coop v tomto roce a bude i její největší prodejnou v regionu. „Už před rozhodnutím o demolici jsme se museli zabývat otázkou, jak řešit modernizaci supermarketu v Hustopečích, protože budova pochází z roku 1974 a její technický stav už nevyhovoval dnešním standardům. Nakonec s přihlédnutím stavu podloží jsme se rozhodli právě pro demolici a postavení úplně nové budovy,“ vysvětluje výkonná ředitelka Jednoty Coop, spotřební družstvo v Mikulově, Zuzana Petáková Kormanová. 

Významnou roli při plánování nové stavby hrálo maximální pohodlí zákazníků a celkové splynutí s okolím. I z toho důvodu bude nový obchodní dům jednopodlažní. „Rozlohou ale bude větší, protože chceme, aby poskytoval veškerou nabídku nejen potravin, ale i drogistického a průmyslového zboží, obuvi, galanterie, bytového textilu a dalšího. A to všechno se nám musí vejít do jednoho patra,“ popisuje ředitelka novou prodejnu.

Veškerou kapacitu budovy pokryje nová prodejna, proto v ní už nezbude prostor pro nájemní prostory například pro bankomaty či menší soukromé prodejny tak, jako tomu bylo v budově původní. Co se ale intenzivně řeší, je využití ploché střechy stavby. V původním návrhu a v jediné zatím zveřejněné vizualizaci se počítalo se skateparkem. Po dohodě se zástupci města se však zvažuje spíše ozelenění střechy, aby nenarušovala okolí a zároveň byla ozdobou lokality. „Momentálně víme, že střecha je technicky připravena na několik variant řešení a konečné rozhodnutí zatím nepadlo. Nicméně chceme, aby prodejna vypadala hezky, aby nejen lákala k návštěvě, ale aby se i kolemjdoucí za ní rádi ohlédli,“ těší se na otevření Petáková Kormanová. 

Otevření prodejny je naplánováno na závěr letošního roku a zbývá proto jen dořešit další provoz prodejny na Brněnské ulici, která je po dobu výstavby výrazně rozšířena. „Prozatím bude fungovat ve stávajícím režimu a po otevření nového supermarketu budeme její provoz řešit na základě návštěvnosti zákazníků,“ uzavírá ředitelka. -nov-

 

odebírejte přes RSS