Do Vánoční země se podívali žáci ZŠ Nádražní

22. 12. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Na Základní škole Nádražní je předvánoční vystoupení pro rodiče už tradicí. Vždy je koncipováno komorněji a koná se v patře školy. Děti ve hře Vánoční země zúročily to, co se naučily v kroužcích. Novinkou tohoto školního roku je dramatický kroužek, který vede Jaroslava Kostrhounová. Je určený pro žáky druhého stupně. „Děti se v něm mohou realizovat, naučí se správně intonovat, vyslovovat, mluvit a vystupovat. To se jim bude hodit nejen při hraní, ale i v běžném životě,“ uvedla Kostrhounová. Zájem dětí byl velký. „Do kroužku se přihlásilo 18 dětí a další by se chtěly připojit. Uvidíme, jak to příští rok vyřešíme,“ dodala.


V příběhu Vánoční země je hodně tance a zpěvu, proto děti z dramatického kroužku doplnili žáci ze školního sboru a folklórního souboru. „Představení je o Hejhulových, kteří jsou zlí a chtějí vyplenit Vánoční zemi. Nakonec se z nich stanou dobří lidé,“ uvedl Adam Albrecht, který hrál vrchního kuchaře. „Jde tam hlavně o to, jak se lidé dokáží změnit k dobrému, a jak umí vánoční čas s lidmi pohnout k lepším činům,“ doplnila Kostrhounová.
Představení bavilo nejen samotné herče a rodiče. „Vždy zveme i děti z hustopečských mateřských školek a ze Starovic. Pro děti je to taková generálka. Představení se dětem líbilo,“ řekla ředitelka ZŠ Nádražní Iva Matějíčková.

-ves-, FOTO: archiv ZŠ Nádražní

FOTOGALERIE

 

odebírejte přes RSS