Dobročinný obchůdek Narana se těší na vaši návštěvu

20. 7. 2021 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video

V pondělí 19. července byl slavnostně otevřen dobročinný obchůdek Narana, kam můžou občané darovat nepotřebné věci, ale také si nějaké poklady odnést. Plány provozovatelek obchůdku jsou však ještě větší.   


 V budově Apoštolské církve v Hustopečích vzniklo místo s tajemným názvem Narana. Pod ním se skrývá anglický výraz, který v překladu znamená: „naslouchání a učení se pro život“. Můžeme to chápat jako poučku, že v průběhu života bychom se měli naučit naslouchat a učit se tomu, co nám zanechali naši předkové. Tím se řídí také zakladatelky dobročinného obchůdku, které by rády povzbudily lidi v tom, aby věci, které doma zavazí, poslali dál do světa. „Něco potřebujete, nemusíte si koupit věc novou, můžete přijít sem k nám a pořídit si ji z druhé ruky samozřejmě v únosné kvalitě a zároveň přispět na dobrou věc,“ říká jedna ze zakladatelek Petra Fekete. Výtěžek z prodeje poputuje na sociálně-terapeutické dílny sídlící v Hustopečích.

Po několikatýdenních přípravách se v pondělí 19. července obchůdek otevřel pro veřejnost a na návštěvníky čekaly regály plné zboží od dětského oblečení a knih po vybavení domácnosti. Na své by si tak mohl přijít každý milovník hledání pokladů. Kdy mohou návštěvníci obchůdku dorazit? „Přes léto zatím budeme fungovat od úterý do čtvrtka od 10 do 17 hodin, i během této otevírací doby mohou lidé nosit své věci, protože jich zatím nemáme dost,“ láká k návštěvě Fekete. Informace nejen o otevírací době, ale také fungování obchůdku naleznou občané na facebookových stránkách Narana Hustopeče a v budoucnu mohou navštívit také webové stránky.

Zakladatelky však mají kromě provozu obchodu i další plány. „Máme za sebou jednu besedu na téma domácí a komunitní vzdělávání a na ni chceme tematicky navázat na začátku září. Zároveň chystáme i další projekty, například se chceme naučit vyrábět barefootové sandálky či Montessori pomůcky,“ těší se Petra Fekete.

Co říci na závěr? Až na výjimky budou v obchůdku věci k zakoupení za jednotkovou cenu v řádu desítek korun. Chcete-li nějakou věc přinést, tak věci by měly být nerozbité a funkční. Co se týče oblečení, tak noste věci čisté, bez děr a hezky poskládané.

-vyh-

odebírejte přes RSS