Domácí soubor FOOR odstartoval divadelní festival

13. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Ani zatažené nebe a občasný déšť neodradily příznivce divadla a fanoušky domácího divadelního souboru od návštěvy nádvoří domu U Synků, kde ve středu 12. července odstartoval Letní divadelní festival Pod širým nebem.
Ochotníci ze souboru FOOR zde premiérově odehráli svou novou hru, komedii dánského dramatika Ludviga Holberga, Jeppe z Vršku. „Tato dílo se s úpravami hraje od 18. století, ale stále je o jednom – o jednom herci. Když mám mezi herci Jeppeho, tak můžeme hrát Jeppeho z Vršku,“ vysvětlil režisér Jiří Merlíček.
Komedie je autorovo nejoblíbenější a nejhranější dílo. „Ten příběh je stálý. Vztah muže a ženy, který se jeví, jako katastrofa, že se ti dva nemohou snést, ale časem se ukáže, že bez sebe nemohou žít,“ dodal Merlíček. Hustopečští ochotníci si původní text upravili, aby byl aktuální pro současné publikum. „Jak jsme hru seškrtali, tak jsme měli spoustu nových nápadů a hra je nakonec delší než jsme čekali,“ řekl Zdeněk Tupý, představil Jeppeho. „Podstatu tohoto našeho kusu jsme dali do podtitulu – Život je hra, divadlo je hra o životě, a tak si hrajeme,“ doplnil Merlíček.     

Divadelní soubor FOOR funguje po kratší pauze pod vedením zkušeného režiséra Jiřího Merlíčka již mnoho let. Je stále otevřený novým členům a nyní se rozšířil o tři další amatérské herce. „Naši nováčci mají zvláštní schopnost zestylizovat se, jako málokterý profesionál,“ řekl Merlíček.  
Za úspěšnou premiérou stojí úsilí místních ochotníků, kteří chtějí dělat divadlo a bavit sebe i diváky. Ti odcházeli i přes nepřízeň počasí nadšení. 

-ves-

 

odebírejte přes RSS