Dopravní soutěž cílí na bezpečnost cyklistů

4. 5. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport
Mezi jarní sportovní stálice v Hustopečích patří soutěž mladých cyklistů, kterou již několik let vyhlašuje BESIP. Oblastní kolo se letos jelo ve čtvrtek 4. května a zúčastnily se školy z ORP Hustopeče.


Počasí cyklistům přálo, a tak ve velké pohodě prošli nebo spíš projeli soutěžními disciplínami. „Žáci musí projí testem o pravidlech provozu na pozemních komunikacích, jízdy po dopravním hřišti podle pravidel, zdravověda, jízda zručnosti mezi překážkami a práce s mapou,“ vyjmenovává dopravní komisař Petr Pacela.

Za dobu konání závodů mají pořadatelé i žáci soutěžní disciplíny dobře zvládnuté a rozdíly mezi jednotlivými družstvy proto nebyly nijak výrazné. O to vetší nervozita panovala při vyhlašování výsledků. Čísla však hovořila jasně. V mladší kategorii se na pomyslné stupně vítězů dostaly bronzová ZŠ Pouzdřany, stříbrná ZŠ Zaječí a zlatá hustopečská Nádražka. V kategorii starších žáků si bronz odváží Gymnázium Velké Pavlovice, stříbro opět hustopečská Nádražka a zlato putuje do ZŠ Velké Němčice. Těchto šest týmů bude Hustopečsko reprezentovat na okresním kole. „Okresní kolo se jezdí i přímo u nás v Hustopečích, ale střídáme se, a letos se přípravy ujali Břeclavští, takže 12. května vyrazí naši zástupci tam,“ věří v úspěch oblastních vítězů Pacela.

Po loňském covidem a deštěm poznamenaném slabším ročníku si pořadatelé z řad dopravního odboru města, kanceláře tajemníka, policie i BESIPu užívali hladký průběh těší se, že i v následujících letech se bude soutěž opakovat, aby byl pohyb po silnicích pro malé cyklisty bezpečnější. -nov-

odebírejte přes RSS