Z jednání radních: Dotace z Jihomoravského kraje podpoří výstavbu výdejny obědů

2. 8. 2023 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Radní jednali v úterý 1. srpna. Přijali dotace z Jihomoravského kraje, vybrali zhotovitele na rekonstrukci světelného signalizačního zařízení i na dodávku a montáž zařízení pro úsekové měření rychlosti v ulici Bratislavská a hlasovali také pro opravu elektroinstalace ve společenském domě.

Jihomoravský kraj podpořil finančně výstavbu nové výdejny obědů u ŽS Nádražní i sportovní akci Hustopečské skákání. „Na výdejnu s jídelnou jsme získali dotaci 1,2 miliony korun, která pomůže se zaplacením celkových výdajů. V rozpočtu města je vyčleněna na investici, včetně části nové fasády budovy, částka 16 milionů korun,“ vysvětlil místostarosta, Josef Horák. Výškařský mítink Hustopečské skákání 2023 podpořili zastupitelé Jihomoravského kraje částkou 300 tisíc korun.

Světelné signalizační zařízení v Hustopečích se dočká obnovy. „Semafory ani jejich řídící systém již nejsou v dobré kondici. Poslední revizní zpráva doporučila kompletní rekonstrukci, bez které není dále možné zajistit funkční provoz,“ vysvětlila starostka, Hana Potměšilová. Celkové náklady se vyšplhají na téměř 2 miliony korun bez DPH.

Radní schválili rekonstrukci kotelny v MŠ Na Sídlišti. „Jedná se o detašované pracoviště v ulici Komenského a dojde k výměně kotle a dvou radiátorů. Hotovo by mělo být letos v září a městská kasa zaplatí za investici okolo 450 tisíc korun včetně DPH,“ vysvětlil Horák.

Zelenou dostala od radních rovněž oprava elektroinstalace ve společenském domě. „Na rekonstrukci celého společenského domu je zpracovaná dokumentace, nicméně finanční možnosti dovolují aktuálně realizovat pouze část projektu – venkovní amfiteátr. Vzhledem k zastaralým rozvodům, které mají negativní dopad na konání akcí uvnitř budovy, jsme rozhodli o jejich obnově,“ doplnil místostarosta, Bořivoj Švásta.

Vedení města vybralo zhotovitele veřejné zakázky Dodávka a montáž zařízení pro úsekové měření rychlosti v ulici Bratislavská. „Jedná se o měření průměrné rychlosti vozidel, která projedou daným úsekem (100 metrů před a 100 metrů za umístěným radarem) v určitém časovém intervalu. Tento způsob měření, který jsme konzultovali s dopravním inspektorátem Jihomoravského kraje, je již běžný u všech nově instalovaných zařízení,“ vysvětlila Potměšilová.

-hrad-

 

odebírejte přes RSS