Energetická koncepce města i zvýšení bezpečnosti ve vytipovaných ulicích. Jednali radní

6. 6. 2024 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli na své 46. schůzi v úterý 4. června. Zabývali se návrhy dopravní komise na zvýšení bezpečnosti v ulicích Komenského a Mrštíkova i energetickou koncepcí města.

Radní vyčlenili peníze z rozpočtu města na zpracování místní energetické koncepce. „Její součástí bude posouzení aktuálního stavu spotřeby a zdrojů energie a návrh konkrétních opatření v oblastech zvyšování energetické účinnosti a přechod na obnovitelné zdroje,“ vysvětlil místostarosta, Bořivoj Švásta. Dokument bude do budoucna nezbytnou přílohou žádostí o dotace například na fotovoltaiku, tepelná čerpadla a další opatření směřující k udržitelnému a energeticky efektivnímu rozvoji města.

Členové dopravní komise řešili úpravu parkování v ulicích Komenského a Mrštíkova. „Obě tato místa je potřeba řešit z bezpečnostních důvodů. Dopravní komise, která je poradním orgánem rady města, dostala zadání a po obchůzkách v terénu, společných jednáních i konzultacích s Policií ČR její členové předložili návrhy opatření, které radní schválili,“ vysvětlila starostka, Hana Potměšilová. V ulici Komenského dojde k úpravám silničních obrub, doplnění dopravního značení i omezení doby povoleného stání, v Mrštíkově ulici budou zrušena kolmá parkovací stání a nahradí je podélná. Změny, které si vyžádají téměř 480 tisíc korun z městské kasy, budou realizovány v době letních prázdnin.

Mateřské školy otevřou dveře malým školáčkům i o prázdninách. „V červenci zajistí provoz MŠ Na Sídlišti a v srpnu MŠ Školní. Obě školky budou uzavřené pouze v přípravném týdnu, od 24.  do 31. srpna. Prázdninovou odstávku využijí stavebníci, kteří v budově odloučeného pracoviště v Komenského ulici opraví podlahu a provedou sanaci mokrého zdiva a sanační omítky,“ informoval místostarosta, Josef Horák.

Radní schválili cenovou nabídku na rozšíření dláždění části ploch před tribunou městského stadionu. Vyjde na téměř 407 tisíc korun. -hrad-

odebírejte přes RSS