Menu Hledat

Energii do knihovny vnesla Lenka Cardová

12. 11. 2014 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Výrazné barvy a hra světla a stínů – tak by se daly charakterizovat nevšední obrazy mladé výtvarnice Lenky Cardové z Chudčic u Brna. Se svým uměním objíždí knihovny a ukazuje tak své vnímání světa. Od začátku listopadu vystavuje v Hustopečích.
„Hlavním tématem mých obrazů je energie, všechna, co je kolem nás. To, co jsme my. To, co je vesmír. To, co je svět. Kompletně všechny energie,“ vysvětlila kreslířka Lenka Cardová.
„Umřel my pejsek a jak má v sobě člověk spoustu emocí, potřebuje to ze sebe nějak dostat. Mně pomohlo malování. Od toho se moje umělecká dráha začala odvíjet. Je to můj život. Řekla bych, že moje duše si prostě řekla, co mám dělat,“ dodala Cardová.
Věnovat umění se třiatřicetiletá výtvarnice začala před třemi lety. Prostřednictvím obrazů chce diváky naučit vnímat svět v jiných odstínech.
„To, co cítím, dávám na papír. Kreslím křídami nebo akrylovými barvami,“ zmínila.
Kreslením obrazů se Lenka Cardová živí, její vystavená díla jsou prodejná. V knihovně je tak teď až do 28. listopadu například možné pořídit originální vánoční dárek.
Sledujte reportáž v Hustopečském magazínu č. 283, vychází v pátek 14.11.2014. 
(Text a foto: Jana Rozková)[caption id="attachment_16651" align="alignnone" width="463"] Za výstavou s názvem Svět obrazů stojí výtvarnice z Chudčic u Brna Lenka Cardová. Foto: Jana Rozková.[/caption]
 
odebírejte přes RSS
česky english deutsch