Erasmus Plus opět v Hustopečích

9. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Třetím rokem se dobročinnému spolku Narana daří zapojovat do mezinárodního projektu Erasmus Plus, v rámci kterého i letos do Hustopečí přijeli mladí lidé z celého světa, aby se navzájem obohacovali o své poznatky především v oblasti ekologie a udržitelného rozvoje. 


Letošním tématem bylo heslo Wild me, tedy mé divoké já. „My se každý rok zaměřujeme na to, jak udržovat přírodu a zdroje, jak chránit klima, jak být šetrný k okolí a podobně. Letos jsme k tomu přidali i rozvoj a udržitelnost sebe sama, protože to není o nic méně důležité,“ vysvětlila koordinátorka Marija Wazi.

My jsme se za skupinkou vydali do Střední školy polytechnické, kde s místními studenty diskutovali na téma bezodpadového hospodářství, udržitelnosti a ochrany přírody. „Za zdejšími studenty přišla celá naše skupina, takže 26 mladých lidí ze šesti zemí, kteří si připravili několik workshopů v angličtině. Pro obě strany je to zajímavá zkušenost, protože naši hosté, přestože jsou to převážně učitelé, dobrovolníci či lektoři, nikdy podobné semináře nevedli. Ale jde jim to skvěle, studenti se aktivně zapojili a je vidět, že si navzájem mají co říci,“ zhodnotila Marija.

Skupiny strávila na Hustopečsku celý týden a program měla opravdu nabitý. „Hodně jsme chodili do přírody a poznávali zdejší krajinu, pracovali s různými zdejšími spolky, především ve Velkých Pavlovicích, kde jsme ubytováni. Měli spoustu úkolů, které museli plnit, společně jsme se učili vyrábět domácí čističe. Ale důraz byl kladen na vzájemné předávání zkušeností a praktických poznatků, což se, myslím, podařilo,“ zhodnotila Wazi. -nov-

odebírejte přes RSS