Farní jarmark podpořil sociálně slabé rodiny

13. 12. 2021 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Předvánočních jarmarků a trhů s rukodělnými výrobky je letos díky vládním opatřením žalostný nedostatek. V Hustopečích se o malou záplatu pokusili farníci při kostele sv. Václava, kteří se nechtěli nechat připravit o tradiční prodej drobností, jehož výtěžek putuje na farní charitu.


„Ten nápad vznikl už před šesti lety a původně jsme chtěli vlastně jenom zjistit, co kdo ve farnosti umí, co kdo doma vyrábí, o co by se mohl podělit. A protože jsme zjistili, že šikovných lidí tu máme hodně a že je o prodej výrobků zájem, rozhodli jsme se, že výtěžek poputuje právě na nějaký dobročinný účel, takže vlastně vznikl charitativní jarmark,“ vzpomíná organizátorka Jana Najmanová.

Každý rok je výtěžek určený hlavně na pomoc dětem ze sociálně slabých rodin a při rozdělování financí farnost spolupracuje se Sociálním odborem města Hustopeče. „V minulých letech jsme zajišťovali obědy, kroužky, vybavení do školy, kupovali jsme i boty, zařizovali jsme dětský pokoj, přispěli jsme i na tábor pro děti. Letos budeme pomáhat jednomu chlapci zakoupit techniku do školy. Je to pestré a vždycky záleží na tom, jak se domluvíme se sociálními pracovníky, protože oni přece jen nejlíp ví, kde a jak je třeba pomoci,“ vysvětluje Najmanová.

O výrobky šikovných farníků byl velký zájem. Návštěvníci si mohli odnést vánoční ozdoby a svícny, dřevěné betlémy, korálkové ozdoby, ale i krabičky s vánočním cukrovím, domácí marmeládou či sušeným ovocem. „Máme to zaměřené tak nějak vánočně a z loňských let víme, že je zájem i o potraviny, o sladkosti, je to různé. Každopádně jsme rádi, že se nám letos podařilo jarmark uspořádat a že se zboží hezky prodává,“ usmívá se organizátorka. 

Přispívat na fond farní charity je možné v průběhu celého roku, a to po domluvě s děkanem Janem Nekudou. -nov-

odebírejte přes RSS