Farní schola zazpívala pro Fond milosrdenství

9. 11. 2022 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Již několik let funguje ve farnosti sv. Václava Fond milosrdenství, který ve spolupráci se sociálním odborem města podporuje především sociálně slabé rodiny. Letos již podruhé uspořádal fond i charitativní koncert, na kterém letos vystoupila zdejší dětská schola.


Letošní výtěžek z farního charitativního koncertu poputuje na potravinovou pomoc. “Narostl počet těch, co tuto službu potřebují a potravinová banka z Brna nedává dostatek potravin, takže je pak potřeba to dotovat z Fondu milosrdenství,” vysvětluje rozhodnutí výběru obdarovaného Jana Najmanová. 

Před všechny, kdo se v neděli večer chtěli nechat políbit kulturním zážitkem a ještě přispět na dobrou věc předstoupila dvacítka členů talentovaného sboru a hudebníků. Zazněly skladby jako Korunovaná hvězdami, Pojďte ke mně všichni, Králi, milost nám dej a přibližně desítka dalších. Připravit se na charitativní koncert hudebníci zvládli během tří zkoušek, publiku však kromě novinek předvedli i takové skladby, které už mají dávno v malíku. “Farní scholička se různě obměňuje, děti vyrůstají, ale ten základ je stejný, a pak jsou tady hosté – rodina Brůčkova a spřátelení členové rodin,” představuje nedělní sestavu Farní scholičky Najmanová.

Kapacita kostela nabízela ještě několik nevyužitých volných míst, organizátoři však byli vděčni za každého návštěvníka. “Určitě přijdou hlavně určitě příbuzní vystupujících, ale my jsme rádi za každý příspěvek, že se něco takového vůbec děje a děti mají možnost se předvést, to je důležité,” vyjadřuje vděčnost farnice. Koncertem činnost farníků v tomto roce nekončí.

Už 19. listopadu proběhne Děkanátní setkání mládeže a ten samý víkend bude možné přispět i do sbírky potravin pod věží kostela. S příchodem adventního času bude zájemcům kostel sv. Václava otevřen i mimo klasické mše svaté. “Tradiční vánoční jarmark plánujeme až těsně před Vánoce, na neděli 18. prosince. Ten den plánujeme večer také divadelní představení, takže prostor kostela bude otevřený veřejnosti po celý den a nakupovat budou moci i odpoledne,” představuje odměnu známé události a zároveň zve Najmanová. -slam-

odebírejte přes RSS