Fasáda polikliniky poskytne úsporu energie i domov ptactvu

31. 10. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Nová fasáda polikliniky září do daleka svými dvěma odstíny šedé. Lešení zdobilo budovu od konce prázdnin a snahou bylo co nejméně narušit provoz ordinací či centra sociálních služeb. Zateplení a rekonstrukce kotelny hlásí po pár měsících práce hotovo. „Udělali jsme kompletní zateplení objektu a kotelna má nyní výkonnější a úspornější kotle,“ popsal provedené změny stavbyvedoucí Pavel Pecháček.


Na snížení energetické náročnosti budovy přispěla dotace vy výši přes 1 milion korun z operačního programu Životního prostředí, celkové náklady se vyšplhaly na více než 3 miliony korun. „Podařilo se nám vybrat firmu, která splnila finance i termíny, což je dnes malý zázrak. Myslím si, že i kvalita se dá hodnotit velmi pozitivně,“ spokojeně uvedl místostarosta Bořivoj Švásta.
Svůj domov v nové fasádě najdou i ptáci nebo netopýři. Před zateplením bylo zjištěno, že na oknech hnízdí jiřičky a snahou bylo jim jejich hnízdiště ponechat. „Do pěti oken jsme nainstalovali náhradní hnízda a doufáme, že se sem vrátí. Také jsme doplnili fasádu o pět otvorů pro rorýse a přidali jsme i dvě štěrbiny pro netopýry,“ vyjmenoval Švásta.
Na zateplení polikliniky přispěla dotace, proto bude v budově zavedený důsledný energetický management. Spotřebované energie bude v měsíčním intervalu sledovat investiční technik.

-ves-

odebírejte přes RSS