Favoritky mezi ženami porazila osobním rekordem drobná Britka

8. 2. 2020 · 2 minuty čtení · 4 fotografie
Téma Sport
Do hlavního závodu žen v letošním roce nastoupilo 13 závodnic z osmi zemí. Česká republika měla hned dvě želízka v ohni – Báru Sajdokovou a Kláru Krejčiříkovou, která v loňském roce skočila na Hustopečském skákání ještě coby dorostenka AK Olymp Brno svůj osobní rekord a současně rekord haly ve výšce 189 cm. Obě zahájily závody opatrně na základní výšce 170 cm a obě ji úspěšně překonaly, čímž se mohlo jít dál.

Od 175 cm nastupovaly postupně další závodnice, které jakoby soupeřily nejen ve skoku vysokém, ale i v originálních tanečcích, jimiž po každém úspěšném skoku bavily diváky. Ti jim odpovídali bouřlivým potleskem a celé závody tak probíhaly ve skvělé atmosféře.

Od 180 cm nastoupila do závodů i vítězka sportovního mítinku v Třinci z minulého týdne Iryna Geraschenko z Ukrajiny nebo bronzová vítězka loňského ročníku Hustopečského skákání Britka Morgan Lake. Mezi závodnicemi však byla spousta adeptek, které by mohly atakovat hranici 200 cm; tu v Hustopečích naposledy skočila Ariane Friedrich z Německa v roce 2009. 

Laťka se v úvodních skocích několikrát nebezpečně zachvěla, ale padat k zemi začala až na výšce 184 cm, kdy jako první vypadla Nadezda Dusanova z Uzbekistánu. Na 187 cm ji následovala i česká závodnice Klára Krejčiříková a irská reprezentantka Philippa Rogan. Naopak osobní rekord si na této výšce navýšila skokem s velkou rezervou Bára Sajdoková. 

Na 190 cm začala startovní listina řídnout. Na poprvé ji přeskočila pouze Nikki Manson z Velké Británie a Iryna Geraschenko z Uzbekistánu a do dalších kol pustila už pouze Morgan Lake.

Finální trojka si další výšku nechala nastavit na 193 cm a naprosto nečekaně ji přeskočila pouze Nikki Manson, která následně vynechala poslední dva pokusy na 195 cm a nechala si rovnou nastavit výšku skotského národního rekordu 196 cm. Tu sice nepřeskočila, ale zlato jí právem náleží za osobní rekord 193 cm.

VÍTĚZKY V KATEGORII ŽENY A:
1. Nikky Manson (Velká Británie) – 193 cm
2. Iryna Geraschenko (Ukrajina) – 190 cm
3. Morgan Lake (Velká Británie) – 190 cm

51956

-nov-
Foto: Richard Skoumal, Jiří Fiala


 

odebírejte přes RSS