FC Hustopeče zahájil sezonu turnajem

10. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport

Žijeme horu! Turnaj mladší a starší přípravky, který v neděli 9. září hostil desítku týmů z celého okresu, zahájil fotbalistům novou sezonu.


Je to turnaj, který pořádá Okresní fotbalový svaz a my tu máme z každé kategorie dva týmy, protože máme hodně dětí, pochlubil se trenér starší přípravky Aleš Rojka. 

I když se nehrálo na góly a nepočítaly se body, nešlo přehlédnout, že si hustopečští fotbalisté vedou dobře. Jsou strašně šikovní, máme z nich radost. Kromě těchto okresních turnajů hrajeme i krajskou soutěž, kde se potkáváme s kvalitními týmy z Brna nebo Znojma a děti to baví. Je to sice trošku náročnější na přípravu, protože míváme tréninky dvakrát až třikrát týdně a o víkendech jezdíme turnaje, ale i tak těch hráčů máme dost, vysvětluje Rojka. Zároveň dodává, že důležitou roli v přípravě dětí hrají i rodiče. Děti může jakýkoliv sport bavit sebevíc, ale pokud nebudou mít podporu v rodičích, tak to prostě nebude fungovat. Je potřeba vodit děti na tréninky, vozit je na turnaje, podporovat je a pak to má smysl, apeluje Rojka.

A jaké další akce děti z FC Hustopeče čekají? Příští neděli hrajeme tento stejný turnaj v Břeclavi a potom 18. září nás čeká Ondrášovka Cup, zve Rojka.

Přestože na nedostatek dětí si trenéři nemohou stěžovat, pořádají v pátek 21. září nábor nových hráčů a hráček. Bereme děti od čtyř let, kluky i holky a informace budou na našem webu a ve školách. Dětí v týmech máme sice dost, ale vždycky se najde někdo, koho to třeba přestane bavit, proto ten nábor, vysvětluje Rojka. -nov-   

odebírejte přes RSS