Festival Concentus Moraviae míří opět do Hustopečí

6. 6. 2017 · 1 minuta čtení
Téma Kultura

Hustopeče se přidaly k více než dvou desítkám moravských měst, které každoročně hostí festival Concentus Moraviae. Letošní dvaadvacátý ročník nese podtitul "LA VOCE" a je věnován tématu lidského hlasu a zpěvu od chorálu, přes lidovou hudbu minulosti až po barokní operu nebo jazz.
Již tento čtvrtek vystoupí v Kurdějově v kostele sv. Jana Křtitele soubor TENORES GÓINE DI NUORO. Jedná se o polyfonní zpěv čtveřice mužů stojících v těsném kruhu, který je charakteristický hlubokým hrdelním témbrem nízkých hlasů. Sólový zpěvák vypráví v próze či rýmech příběhy starodávné i současné a tři další hlasy ho doprovázejí. Tyto pastorální zpěvy typické pro Barbagii, horskou oblast Sardinie, se ústně předávaly z generace na generaci a jsou natolik unikátní, že byly v roce 2008 připsány na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.
V úterý 20. června se v hustopečském kostele sv. Václava představí pražský soubor Ensemble Inégal. Ten se již dlouhodobě věnuje tvorbě nejvýznamnějšího českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky. Tentokrát se ponořil do světa jeho žalmů.
Vstupenky na koncerty do Kurdějova a Hustopečí je možné zakoupit v Turistickém informačním centru.
-hrad-

odebírejte přes RSS