Festival, který nechce změny

18. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

 Hustopečská myslivna ožila vlivem multižánrové hudby a multikulturních aktivit. Stala se totiž přístřeším pro nevídaný koncept festivalu Hafo fest, na jehož vzniku a organizaci se podílí skupina dobrých kamarádů.


„My si sem zveme kapely, co jsou naši dobří kamarádi nebo známí, většinou je to orientováno do rocku, punku, a letos tomu nebude jinak,“ představuje hudební program jedna z pořadatelů, Veronika Fuxová.

Hudební pásmo doprovázely břišní tanečnice Friday Dancers, které předvedly improvizaci v přímém přenosu. Se satirou pak vystoupilo divadlo Cabaret Sauvignon, které si letos vzalo na paškál sociální sítě a parodovaly závislost všech lidí současnosti na této „droze“.

Podobný festival najdete v našem okolí málokde, proto je také pro návštěvníky tolik atraktivní. Jejich počet se však nenavyšuje, což organizátoři akce vůbec nevidí jako problém, ba naopak. „Nechceme, aby se to rozrůstalo, chceme z toho dělat tu naši akci pro nás a naše kamarády, a aby to i lidi takhle cítili,“ vysvětluje pohled na věc organizátor Petr Pospíchal.

Ani výtvarná díla letos nezůstala upozaděna, své obrazy měl po zdech vystavené Stanislav Kralovič, který mimo jiné plánuje výstavu i v místní knihovně.

Celá akce se nesla v pohodové a přátelské náladě a příští rok se snad pořadatelům opět podaří přesídlit na M-klub, kde akce našla své působiště poprvé, a proto jim přirostlo tolik k srdci.

-slam-

 

odebírejte přes RSS