Filmový maraton pro děti i dospělé už tuto sobotu

10. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 2 videa
Téma Kultura

Nenechejte si ujít příležitost po delší době opět zajít do hustopečského kina. Připraven je filmový maraton pro děti i dospělé.
Od 16.00 hodin se nejmenší mohou těšit na pásmo Nezbedných pohádek, kdy se v jednom bloku představí jejich oblíbení hrdinové jako Budulínek, Ferda mravenec nebo Krtek.
V 18.00 hodin začne zábava pro dospělé. Kouzelnou knížku Pěna dní, kterou napsal Boris Vian, umně převedl na filmové plátno francouzský režisér Michel Gondry (Nauka o snech, Věčný svit neposkvrněné mysli). Gondry se proslavil unikátním pohledem na obvyklé věci a hraním si s obrazy. Pěna dní je příběhem o bezstarostné lásce, která je donucena bojovat s vidinou blízké smrti a vyčaruje vám na tvářích úsměvy i slzy. V hlavních rolích se představí Audrey Tautou a Romain Duris.


zdroj: www.youtube.com/Aerofilms

Podobný hudební i vizuální zážitek na vás čeká od 20.30 hodin v italském filmu Velká nádhera. Spoluautorem scénáře a režisérem je božský Paolo Sorrentino (Mládí, Mladý papež). Komediální drama o stárnoucím novináři, hledání smyslu existence a smíření s plynoucím časem. Příběh je zasazen do prostředí vysoké smetánky Říma a ukazuje současnou společnost, povrchnost, přetvářku, volnost i omezenost. Novináře Jepa hraje všestranný a výjimečný herec Toni Servillo.


zdroj: www.youtube.com/Totalfilm.cz

Symbolické vstupné na jednotlivé filmy stojí 30 Kč. Ke každé vstupence dostanete pohárek svařáku zdarma. Pro děti bude připravený ovocný čaj.

-ves-

odebírejte přes RSS