Menu Hledat

Fotbalisté oslavili 100 let od založení klubu

12. 9. 2022 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport
Rok 2022 je pro hustopečské fotbalisty a jejich fanoušky důležitým milníkem. Zdejší fotbalový klub tímto rokem slaví výročí – a ne jen tak ledajaké – rovných 100 let od založení. Minulou sobotu to náležitě oslavili na místním hřišti.


Stoleté výročí je dost dlouhá doba na ohlédnutí se zpět. Za nejúspěšnější období současný předseda klubu označuje sezónu 1996/1997, kdy se klubu podařilo postoupit do okresního přeboru, ve kterém následně čtyři roky působil.

Návštěvníky v sobotu čekal bohatý program už od rána. V 9 hodin nastoupili na hřiště starší žáci, po nich následoval zápas mladších žáků. Po obědě hřiště patřilo dorostu a šňůru zápasů završil ten mezi hustopečskými a křepickými muži skupiny A. Všechny utkání zvítězili hustopečští na plné čáře, poslední dopadl remízou.

Program, kromě stále obsazeného hřiště, doprovázela také tombola, kde byla hlavní cenou televize. Pod nevídaně plnou tribunou na návštěvníky čekaly speciality z grilu a čepované nápoje tekly proudem. Děti se mohly vyřádit na skákacím hradu nebo u vzkazů pro hustopečský fotbalový klub. Vrcholem celého programu byla dražba podepsaných dresů, která probíhala v poločase posledního zápasu. Ty dříve patřily hráčům pražské Sparty. „Jeden je našeho odchovance Michala Sáčka, druhý Kamila Vacka a poslední hráče Adama Hložka,“ jmenuje trenér Tomáš Létal. Peníze z dražby putovaly na dobrou věc – nadaci Olgy Havlové, Výbor dobré vůle.

Hustopečský klub se v současné době zaměřuje především na mladé nadějné hráče. I letos proběhl nábor do týmu. Od září je klub Hustopeče bohatší o 22 nových hráčů do osmi let. Aby to takto bylo i nadále si přejí všichni členové týmu. „Já bych chtěl, aby pokračovala ta práce s mládeží, protože je to ta nejhezčí práce, co může být,“ říká svoje přání nahlas trenér Tomáš Létal. S podobným přišel i předseda klubu Jaroslav Šebesta: „Za posledních 10 let se velmi výrazně zapracovalo na mládeži – nyní máme v klubu deset mládežnických týmů, od nejmenších U5 až po U19, a já bych si moc přál, aby se z každého toho ročníku kluci dostali do A mužstva, tak, jak se to nyní podařilo ročníkům 2004, a aby tak dokázali navázat na ty úspěšné roky 1996/1997.“ -slam-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch