Fotbalové benjamínky podpořil žabák Kwak

19. 2. 2024 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport
Zatímco ve městě třetí únorovou sobotu řádily masky a oslavovaly příchod postního období, ve sportovní hale se soutěžilo. Nejmladší fotbalisté z Hustopečí se utkali v halovém turnaji se čtyřmi přespolními týmy.


Jednalo se o turnaj ročníku U7, který je do 7 let. Toho se zúčastnilo šest týmů, z toho dva hustopečské, dva ze Zbrojovky, jeden z Ivančic a poslední z Lokomotivy Brno. „Myslím, že se turnaj vydařil, padalo hodně gólů, kluci si to užili, odvezli si medaile, poháry a šampusy a byli spokojení,“ raduje se jeden z trenérů a pořadatelů turnaje, Jaroslav Šmíd.

Šlo vidět, že hrát na domácí půdě přináší místním fotbalistům štěstí. Oba týmy se umístily mezi těmi nejlepšími – jeden na bronzové příčce, druhý si odnášel zlato. Ještě větší úspěch, než drahé kovy však měly počty padlých gólů. Ty padaly hned do čtyř branek na jednom hřišti. „Hrajeme se čtyřmi brankami, protože pak padá víc gólů, děti mají větší radost, i ten fotbal je rychlejší a zábavnější,“ vysvětluje Šmíd.

A možná, že počet branek ani domácí prostředí nebyly jedinými faktory, které malým fotbalistům přinesly štěstí ve hře. Mimo to na sebe totiž v den turnaje navlékli také zbrusu nové sportovní oblečení. „Ty máme od od jednatele firmy JRS real, za což moc děkujeme, kluci byli nadšení, a nebyly to jenom dresy, ale taky jsme na turnaj dostali krabici ovoce a sladkostí, myslím, že kluci jsou velice rádi za každou takovou věc,“ usmívá se trenér.

Dresy nebyly jedinou novinkou na sportovním poli – na turnaji se objevil i žabák Kwak, kterého jistě znáte z Hustopečského skákání. Tento maskot, tolik typický pro tuto výškařskou událost, se nově stal patronem veškerých sportů v Hustopečích – proto se nelekejte, když se na některém dalším sportovním utkání objeví! Jedno z nich už plánují opět fotbalisté. „Chtěl bych vás pozval na stejný turnaj, který proběhne 16. března na hale od 9 do 12 hodin. Zase máme pozvané skvělé týmy, svou účast potvrdil Hodonín, Znojmo, Tatran Bohunice, Baník Ratíškovice, a nakonec si tu zahrají opět dva hustopečské týmy. Řekl bych, že to bude i tentokrát kvalitní fotbal, máme se na co těšit,“ láká na další událost místního fotbalového klubu Jaroslav Šmíd. -slam-

odebírejte přes RSS