Fotbalové přípravky celého okresu si zahrály v Hustopečích

1. 5. 2019 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport

 Týden po Velikonocích přijely do Hustopečí fotbalové přípravky z celého okresu. Plochu fotbalového stadionu zaplnily desítky malých fotbalistů. Konal se zde turnaj hráčů do devíti let.  Podobná klání se pořádají zhruba jednou za měsíc, vždy je hostí jiná ze zúčastněných obcí. Dorazily týmy z Břeclavi, Mikulova, Lednice, Šitbořic nebo Dolních Dunajovic. „Za Hustopeče tady máme dva týmy starší přípravky, jeden tým mladší přípravky a v minipřípravce dnes máme šestnáct dětí, což je neuvěřitelný počet,“ prozradil trenér mladší přípravky pořádajícího FC Hustopeče Michal Vlk.

Turnaj má lehčí formu, není to nic oficiálního, role rozhodčích se ujímají trenéři. Nehraje se na výsledky ani ceny, ale hlavně pro zábavu zúčastněných. „Pro trenéry je to jedinečná možnost dát šanci i těm klukům, kteří by si jinak nezahráli. Tady je nekritizujeme za to, že udělali kličku, ztratili přitom míč a pak dostali gól. Chceme, aby rostla jejich individualita, snažili se co nejvíc hrát i na sebe, prostě aby se naučili to, co už se v pozdějším věku nenaučí,“ vysvětlil výhody turnaje Vlk.

Hrálo se na více hřištích souběžně a co chvíli se ozýval oslavný pokřik některého vítězného týmu. Přes nepříjemně chladné a větrné počasí přišli své ratolesti podpořit rodiče a další příbuzní. Zapáleně fandili a každý míč v síti odměňovali bouřlivým potleskem. Bez jejich podpory a ochoty obětavých trenérů by se podobné akce konat nemohly. Radost v očích malých fotbalových nadějí jim byla zaslouženou odměnou.

-kam-

odebírejte přes RSS