Fotbalového turnaje U8 se zúčastnilo kolem 200 hráčů

21. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport

Třetí ročník fotbalového turnaje Hustopeče Cup se konal v sobotu 19. května a byl určený pro kategorii U8, pro ty nejmenší fotbalisty do osmi let. V minulých letech se společně utkaly oddíly z okolí, letos pozvali pořadatelé mladé fotbalisty z celé republiky i ze zahraničí. „Chtěli jsme, aby kluci měli zážitek, proto jsme pozvali všechny nejlepší kluby, například Baník Ostrava, Viktorku Žižkov, tým z Budapeště apod. Pojali jsme to ve velkém a jsem rád, že všichni přijeli,“ uvedl pořadatel Michal Vlk.


Na fotbalovém hřišti se představilo 16 týmů, fotbal si zahrálo okolo 200 dětí. Zápasy pískali oficiální rozhodčí a fotbalové naděje si mohly vyzkoušet, jak vypadají profesionální utkání. „Jsem moc rád, že se nám tato akce podařila. Je to i proto, že nás podpořilo město a okolní firmy. Je to pro mě znak, že dětský fotbal není všem lhostejný,“ sdělil Vlk.
Většina fotbalových přípravek začíná od pěti let. „Do šesti let si hrají s balónem, v sedmi a osmi letech začínají vnímat příkazy a věci, které mají dělat, a zapojují je do hry. Příští rok už z kluků budou kvalitní hráči,“ vysvětlil Vlk.
Hustopečským fotbalistům v kategorii U8 se velmi daří. „Tenhle ročník se nám podařil, kluci jsou výborní, nadšení do fotbalu. Hlavně mají také nadšené rodiče, což je podle mě možná 50 – 60 procent úspěchu. I v nižších kategoriích máme velkou základnu, myslím si, že nás čeká pozitivní budoucnost,“ uzavřel Vlk.

-ves-

 

odebírejte přes RSS