Futsalisté po šlágru kola na dohled druhé lize

31. 1. 2022 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport

Velkého vítězství se v sobotu 29. ledna dočkali hustopečští futsalisté, kteří bojují o postup do druhé ligy. Na domácím hřišti se utkali o první místo v tabulce s nejsilnějším rivalem, týmem Helas Brno. 


„Byl to pro nás velmi důležitý zápas, protože jsme zatím na dělené první pozici, ale máme o zápas míň,“ vysvětlil trenér týmu Tibor Fekete.

„Protože jsme vyhráli i na jejich hřišti, tak teď máme náskok a bude se nám na čele tabulky lépe dýchat,“ dodává s úsměvem na rtech kapitán týmu Zdeněk Očenášek.

Do zápasu hustopečská sestava nastupovala řádně motivovaná a neodradil je ani fakt, že hráli před prázdnou halou. Pravidla Futsalové asociace nedovolují přítomnost diváků při zápasech, ve kterých nastupují neočkovaní hráči, a tak se fanoušci museli spokojit s online přenosem Hustopečské televize. „My jsme zvyklí, že nám na zápasy chodí desítky fanoušků, ty ochozy bývají plné, což nás vždycky ohromně vyburcuje. Ale co se dá dělat, pravidla byla daná, musíme se s tím nějak poprat,“ posteskl si Očenášek.

Ačkoliv domácí po celý zápas vedli, v druhém poločase je soupeř nebezpečně dotahoval. Nakonec však urvali cenné vítězství 9:4. „Myslím si, že jsme dneska hráli lépe. Samozřejmě Helas Brno je vždycky velmi těžký soupeř, který si umí pomoct hráči první ligy, takže je to vždycky náročné a za sebe můžu říct, že to byl zatím nejtěžší zápas. Ale máme tři body a to je podstatné,“ neskrýval radost z vítězství Očenášek.

Postup do druhé ligy je tak sice blízko, ale sezona zdaleka není u konce. „Hrajeme dál, čeká nás ještě asi osm zápasů a je tam pár nepříjemných soupeřů, ale jedeme za nimi z prvního místa,“ věří v další podobné úspěchy trenér Fekete. 

Na záznam zápasu se můžete podívat ZDE.

-nov-

odebírejte přes RSS