Futsalisté zahájili nový rok turnajem

8. 1. 2019 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

Hustopečští futsalisté všech věkových kategorií vykročili do nového roku rovnou dvěma turnaji. Ve sportovní hale bylo první lednový víkend rušno od rána do večera. Na 19. ročníku Novoročního futsalového turnaje poměřilo své síly 16 týmů z celé jižní Moravy. „Úroveň turnaje byla hodně vysoká. Zvítězil tým složený z prvoligových a druholigových futsalistů. Mimo to se představily nejlepší divizní týmy. Vzájemným poměřením sil hráčů na nejvyšší úrovni se snažíme divákům předvést, jakou úroveň může futsal mít,“ vysvětlil pořadatel Michal Stehlík.


Změnou oproti zaběhnutým postupům byl nedělní Novoroční futsalový turnaj mládeže, kde si zahrálo 13 týmů. Snahou pořadatelů bylo ukázat mladým futsalistům skvělé sobotní výkony dospělých. Možnost zúročit načerpanou inspiraci se tak chlapcům nabídla hned druhý den. „Mládežnické zápasy jsme směřovali na kategorie, které si v Hustopečích vychováváme, tzn. děti do 11, 13 a 15 let,“ objasnil Stehlík. Místní mladí futsalisté předvedli, že jsou ve skvělé formě. „Mladší žáci, kluci do 13 let, celý turnaj vyhráli. Porazili dokonce i fotbalový tým Sparty Brno, který hraje první nejvyšší fotbalovou soutěž. Jsou velice dobří,“ pochvaloval si Stehlík.
Jak si vedou hustopečští futsalisté v této sezóně? A týmu se podařilo postoupit do divize. Jedná se o třetí nejvyšší futsalovou soutěž v České republice. „Jsou poměrně úspěšní. Se střídavými úspěchy se pohybují ve středu tabulky. Naší snahou je, se v této soutěži zabydlet,“ upřesnil Stehlík. B tým skóruje v krajské soutěži a děti hrají turnajovým způsobem mládežnickou futsalovou ligu. „V té se primárně snažíme o to, aby se kluci potkávali a futsal se do nich dostal. Myslím si, že jsou šikovní a daří se jim velice dobře,“ uzavřel Stehlík.

-ves-

odebírejte přes RSS