Galerie září barvami díky žákům místních škol

4. 4. 2024 · 1 minuta čtení · 14 fotografí · 1 video

Už čtrnáctým rokem patří duben v Městské galerii hustopečským školám, které mohou široké veřejnosti představit, jak kreativní jsou jejich žáci. 


Letos své výtvory připravily Praktická škola Hustopeče, Gymnázium Tomáše Garrique Masaryka, Základní umělecká škola a Centrum volného času Pavučina. Na slavnostní vernisáž ve středu 3. dubna bohužel nedorazilo mnoho diváků nebo zástupců škol, což přítomné zaskočilo. Kdo se však hrdě hlásil ke svým výtvorům byli žáci praktické školy. „My jsme měli z čeho vybírat, protože jsme dlouho nevystavovali, takže jsme se vyloženě těšili. Je tu velká konkurence, protože výrobky žáků z dalších škol jsou nádherné, ale věřím, že i naše výtvory návštěvníky potěší,“ usmívala se učitelka Helena Průdková a s radostí pozorovala, jak se děti fotí u svých výtvorů.

A originalitou sršela i výstava Pavučiny, která si již několik let zakládá na tom, aby díla byla interaktivní. „My to máme rádi, když diváka můžeme do díla vtáhnout. Letos jsme naši část výstavy nazvali Nešlap, nelámej, a propojili jsme tím vlastně všechny kroužky na Pavučině. Vystavenými díly chceme ukázat, že naše příroda je velmi křehká a musíme o ni pečovat,“ představila zajímavé exponáty Ingrid Florusová. 

Městské muzeum i zástupci města doufají, že si výstavu nenechají ujít ani pedagogové ani rodiče dětí. Příležitost mají do 28. dubna. -nov-

odebírejte přes RSS