Galerii zaplnily plátna a plastiky spolku Alfons

31. 10. 2022 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Výtvarný spolek Alfons vznikl v Hustopečích v roce 2007 a přímo navázal na neformální sdružení Výtvarníci Hustopečska, který v Hustopečích vznikl už v roce 1972. Každý rok se členové spolku schází na společné výstavě v městské galerii. Ani letos tomu není jinak. Prostory galerie tak zaplnily pestrá plátna i plastiky.


Dvanáctka umělců představuje veřejnosti svá díla uplynulého roku. „Nikdy nemáme žádné společné téma. Chceme tu jenom ukázat to, na čem jsme v průběhu roku pracovali. A jak vidíte, je to pestré. Navíc jsme k sobě letos přizvali fotografa Zdeňka Bažanta, takže tu máme opravdu širokou paletu nejen stylů, ale i témat,“ popsala výstavu malířka Jarmila Milotová, vedoucí spolku.

Výtvarné techniky, které je možné na výstavě shlédnout do 20. listopadu, jsou natolik pestré, jako je základna členů spolku. „Obecně je to hodně abstraktní. Třeba téma postavy je zde letos zastoupeno minimálně, máme tu však hodně přírodnin. Obecně bych výstavu rozčlenil na obrazy a plastiky, kdy za plastiky jsem tu já a kolega Buček. Zbytek jsou akryly, oleje a dokonce malba voskem,“ vysvětlil výtvarník Pavel Klak.

Autoři při veřejné vernisáži skromně přijímali pochvalné reakce návštěvníků a přiznávali, že sami se svými díly mnohdy spokojeni nejsou. Za všechny jmenujme největší plastiku, která celé výstavě dominuje. „Je to variace na křivky, na ptačí křivky. Ale musím říci, že s ní příliš spokojený nejsem, to se u mě dostavuje vždy až po několika měsících, někdy i letech,“ krčí rameny Klak.

Kromě společné výstavy v galerii se spolek připravuje i na obnovení výstav ve výlohách domu po paní Věře Nohelové. „Čekáme, až skončí všechny restaurátorské a stavební práce, abychom mohli pokračovat s výstavami nejen našich členů, ale i pozvaných hostů, které si místní oblíbili, troufnu si říci,“ těší se malířka Milotová. -nov-

odebírejte přes RSS