Galerii zdobí svými díly trojice umělkyň

8. 1. 2024 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Líbeznými zvuky violoncella Zbyňka Šemory byla v neděli 7. ledna zahájena vernisáž první letošní výstavy v Městském muzeum a galerii. Ta patří trojici šarmantních dam z Velkého Meziříčí, které spojuje přátelství, rodinné vazby a hlavně láska k umění.   


Do Hustopečí se dostaly na pozvání Romana Müllera ze spolku Alfons, který viděl obrazy Dalimily Mirčevské a nabídl jí výstavu v domě U Synků. Obrazů však neměla dostatek, proto přizvala přítelkyni Jitku Bradáčovou a její snachu, výtvarnici Gabrielu Bradáčovou. „Spolupracujeme pravidelně, měly jsme již několik společných výstav a musím říct, že je to velmi příjemné, rozumíme si,“ odpověděla Gabriela na otázku, jaké to je spolupracovat s tchýní.

Prostory galerie opravdu zaplnila více než stovka děl a návštěvníci pomalu nevěděli, co obdivovat dříve. Přírodou inspirované akrylové obrazy na dřevě Dalimily Mirčevské vnesly do prostoru živé barvy. Fotografie Jitky Bradáčové nechali nahlédnout do zajímavých míst zahraničí a dřevěné koule osázené uměleckým kováním Gabriely Bradáčové vdechly výstavě nádech tajemna.

Originální a pestrá výstava potrvá v galerii do 28. ledna. -nov-

odebírejte přes RSS