Gymnazista Matyáš Kyncl hraje v muzikálu Bítls

5. 10. 2017 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura

V neděli 1. října se z Hustopečí vypravil vyprodaný autobus do Městského divadla Brno na muzikál Bítls, ve kterém září mladý gymnazista Matyáš Kyncl. Divadlo je oblíbené u širokého publika především kvůli kvalitním muzikálům. Bláznivá fréerie s písněmi nejslavnější anglické skupiny Beatles z pera trojice Slovák/Šotkovský/Štěpán dala šanci mladým zpěvákům, aby předvedli svůj talent. „Zhruba z 80 kluků nakonec vybrali šest. Na pěvecké zkoušce jsme předvedli písně od Beatles a tancovali jsme jednoduchou choreografii. Tance jsem se bál nejvíc, ale nakonec mě vybrali,“ vzpomínal Matyáš. „Hraji Žanka, který je z chlapců největší rebel a mám to rád.“
Zkoušení na premiéru probíhalo velmi intenzivně, téměř každý den. Nebylo lehké skloubit život herce a studenta kvarty víceletého gymnázia, ale Matyášovi se to povedlo. Muzikál Bítls měl premiéru na jaře a po krátké prázdninové pauze je opět na repertoáru divadla. „ Hrajeme teď třikrát týdně, v listopadu budeme mít sedm představení,“ dodal Matyáš.


Děj muzikálu se odehrává na malém městě v roce 1967, kde se trojice kamarádů snaží založit kapelu a sní o životě rockových hvězd. Jejich život se změní ve chvíli, kdy město navštíví dva cizinci. Během večera zazní mnoho legendárních písní kapely Beatles. „Je zajímavé, jak se autorům podařilo spojit moravské městečko a velkou Anglii. Dává to smysl, ale je to vlastně až absurdní. Je to velká sranda,“ řekl Matyáš.
Mladý muzikant začal s hudbou již jako malý kluk a celé roky na sobě intenzivně pracuje. „Moje největší díky patří ředitelce mateřské školy Evě Javůrkové, protože objevila můj talent. Podstatné věci o dýchání jsem se naučil na Kurzech mladých talentů a hodně jsem si odnesl i z valtického ProART festivalu,“ řekl Matyáš. Kromě hraní v divadle se věnuje i psaní básní a skládání písní. Matyášovi nyní vyšly dvě autorské písně Růžový sníh a Bledule. „Do konce roku plánuji vydat třetí píseň i s klipem,“ dodal. Plány do budoucna má gymnazista jasné. „Určitě bych chtěl ještě hrát, protože mě to naplňuje a v divadle jsou výborní kolegové,“ uzavřel Matyáš.

-ves-, FOTO: Jef Kratochvíl

 

odebírejte přes RSS